המילה |

מחדל 2012

ביום שישי האחרון הופיעו בטלוויזיה שלנו שלושה מיליון בני אדם סוג ב'. ואנחנו העדפנו לאפות בראוניז

אלון עידן
אלון עידן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלון עידן
אלון עידן

צריך לחשוב על מחמוד עבאס כעל שלושה מיליון בני אדם מסוג ב’, שביום שישי שעבר הגיעו לטלוויזיה של שבעה מיליון בני אדם מסוג א’, הצטופפו בין קרין גורן לשלום אסייג, והתחננו שרגע לפני הבחירות, אנשי הסוג א’ יזכרו אותם ואת מצוקתם, ולא את הבדיחה על הגרוזיני או המתכון לבראוניז עם אגוזי מלך קלופים.

כעת צריך לחשוב על התגובות ב”מערכת הפוליטית” לדברים של שלושת מיליון בני האדם מסוג ב’, כדי להבין את העמדות המרכזיות שמרכיבות את התודעה השלטת בקרב שבעת מיליוני בני האדם מסוג א’:

ראש ממשלת בני האדם מסוג א’, בנימין נתניהו, אמר: “את השלום אפשר לקדם רק סביב שולחן המשא ומתן ולא על ידי החלטות חד־צדדיות בעצרת האו”ם... אין קשר בין דבריו של יו"ר הרשות לבין מעשיו בפועל". כלומר, המילים שאמרו שלושה מיליון בני אדם מסוג ב’ בטלוויזיה לא מעניינות; מה שמעניין זה החוצפה של בני אדם מסוג ב’, שחותרים לכך שהעולם יכיר בהם כסוג א’, וזאת בניגוד לעמדה של שבעת מיליון בני האדם מסוג א’, שמעוניינים לשמר את מעמדם הבלעדי כסוג א’.

מחמוד עבאס. פחות טעים מבראוניזצילום: איי־פי

שר החוץ של בני האדם מסוג א’, אביגדור ליברמן, אמר: “מדובר בהתערבות במערכת הבחירות במדינת ישראל. הוא מתערב לטובת השמאל, שלי יחימוביץ' וזהבה גלאון, שמייצג את האינטרס הפלסטיני בתוך מדינת ישראל".

כלומר, הרצון של שלושת מיליון בני האדם מסוג ב’ להסביר מה הם מוכנים לעשות ועל מה הם מוכנים לוותר כדי להפסיק להיות סוג ב’, הוא ניסיון לא לגיטימי להשפיע על שבעת מיליוני בני האדם מסוג א’, שאמורים לבחור מנהיגים שתפקידם הוא בעצם לשמר את הפער בין סוג א’ לסוג ב’.

שר החינוך של מדינת ישראל, גדעון סער, אמר: “המהלך של אבו מאזן שקוף. תכליתו היא התערבות במערכת הבחירות והחזרת הנושא הפלסטיני למוקד מערכת הבחירות”. כלומר, השר שאחראי לחינוך מיליוני הילדים של בני האדם מסוג א’, מאשים את שלושת מיליון בני האדם מסוג ב’ בכך שרצונם המוסווה ‏(!‏) הוא לגרום לכך ששבעת מיליוני בני האדם מסוג א’ יביאו בחשבון גם את מצבם הקשה של בני האדם מסוג ב’ כשהם הולכים להצביע בבחירות.

מנהיגת מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ’, אמרה ש”נסיגה לגבולות 67’ כפי שהם היום - אינה באה בחשבון”. כלומר, מנהיגת השמאל חושבת שעם כל הכבוד לסוג ב’ האלה, הם צריכים להביא בחשבון שהסוג א’ כבר בנו כל מיני בתים בתוך השטח של הסוג ב’, השקיעו ברעפים אדומים ובטפטפות וזה לא רציני עכשיו, לפני הבחירות, לדבר על פינוי של סוג א’ לטובת סוג ב’. בקיצור, שלחה את שלושת מיליוני בני האדם מסוג ב’ לעשות שיעורי בית ולחזור עם פתרונות טובים יותר, כאלו שישביעו את רצונם של בני האדם מסוג א’.

מנהיג מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד, לא הסכים לענות לשאלות שעסקו באמירה של מחמוד עבאס. כלומר, התקווה החדשה של מאות אלפי בני אדם מסוג א’ לא רוצה להתייחס לשלושת מיליון בני האדם מסוג ב’, כדי שחלילה לא יעזבו אותו כמה אלפי בני אדם מסוג א’, ואז הוא לא יוכל להיות שר החינוך של מאות אלפי ילדים מסוג א’, וכל זה רק בגלל שהביע אמפתיה לשלושה מיליון בני אדם מסוג ב’.

ביום שישי שעבר שודרו בערוץ 2 התוכניות הבאות: “סודות מתוקים”, “אולפן שישי”, “צחוק מעבודה”. קרין גורן סיפרה איך אופים, מחמוד עבאס סיפר איך עושים שלום, שלום אסייג סיפר בדיחה. עושה רושם שמהערב הזה ייחרת בזיכרון המתכון לבראוניז ‏(עם אגוזי מלך קלופים‏).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ