דוברת שגרירות ישראל בברלין: רגשות האשם הגרמניים 
משרתים את משרד החוץ הישראלי

דוברת השגרירות אמרה לעיתונאים בשיחה סגורה: לישראל אין 
עניין בנרמול היחסים עם גרמניה, בלי זה נהיה סתם מדינה בשבילם. עיתונאי שהיה בשיחה: זה היה מביך, לא האמנו למה שאנחנו שומעים

ניר גונטז'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר גונטז'

שנת 2015 היא שנה מיוחדת במערכת היחסים שבין הממשל הגרמני לזה הישראלי. בשתי הבירות, ירושלים וברלין, מציינים 50 שנה לכינון היחסים הדיפלומטיים בין המדינות ונדמה כי התמיכה הגרמנית בישראל נמצאת בשיאה, בייחוד לאור חוסר הפופולריות של ישראל באירופה ומצבה הדיפלומטי העגום בעולם.

אך בעוד מערכת היחסים המיוחדת נחגגת בשלל אירועים תרבותיים וביקורים הדדיים, מתברר שדווקא בצד הישראלי יש מי ששואף שלא לנרמל את היחסים עם הממשל הגרמני. בשיחה סגורה עם עיתונאים שהתקיימה בבניין השגרירות הישראלית בברלין אמרה דוברת השגרירות עדי פרג'ון כי לישראל אין עניין בנרמול היחסים עם גרמניה וכי רגשות האשם הגרמניים בכל הנוגע לשואה משרתים את משרד החוץ הישראלי. "היינו כולנו בשוק", מספרת עיתונאית שהשתתפה בשיחה והוסיפה, "הדוברת אמרה במפורש שזה אינטרס ישראלי להמשיך לקיים את רגשות האשם הגרמניים והוסיפה שבלעדיהם נהיה סתם עוד מדינה מבחינתם". אנשים נוספים שנכחו באירוע אישרו את הדברים. חלקם הוסיפו כי השגריר עצמו נכח בחלקים מן התדריך וכמו כן עובדות שגרירות מקומיות שלא דוברות עברית. עיתונאי אחר הוסיף: "זה היה מביך. לא האמנו למשמע הדברים. אנחנו יושבים ואוכלים בוטנים, כשמאחורי גבה של הדוברת יושבות שתי גרמניות שלא מבינות מילה בעברית וצוות השגרירות מספר לנו שהם עובדים כדי לשמר את רגשות האשם הגרמניים ושאין לישראל עניין בנרמול היחסים בין שתי המדינות".

תגובות