דברים חדשים |

הרובוט שיחפור מים מהירח

נאס”א חשפה רובוט חדש שיפריד מים וקרח מאדמת הירח, בהם ניתן יהיה להשתמש ליצירת דלק או להפוך אותם לחמצן בשביל האסטרונאוטים שיעבדו על פני השטח.

דידי חנוך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דידי חנוך

אי.טי אמיתי
נאס”א חשפה לאחרונה רובוט בשם RASSOR ‏(נהגה: רייזור‏) שעשוי לשחק תפקיד חשוב במשימות עתידיות לירח ואולי אף למאדים. מדובר ברובוט גמיש ומהיר פי חמישה מקיוריוסיטי שעל המאדים, שצפוי להיות מסוגל להתקדם על משטחים שונים ולטפס מעל מכשולים.

רייזור ישמש כדחפור ויוציא אדמת ירח מהקרקע. הוא צפוי לשפוך את האדמה שהוא אוסף למכשיר שיפריד ממנה מים וקרח, בהם ניתן יהיה להשתמש ליצירת דלק או להפוך אותם לחמצן בשביל האסטרונאוטים שיעבדו על פני השטח.

הרייזור הנוכחי הוא אבטיפוס. הגמישות והרב שימושיות שלו מרשימה, אבל מבחינת נאס”א, הוא צעד בדרך. הצוות שתיכנן אותו ובוחן אותו עובד כבר עכשיו על הרייזור 2, שצפוי להיות מוכן לסבב הניסויים שלו בתחילת 2014.
www.nasa.gov/topics/technology/features/RASSOR.html

המדיה סנטר מתעדכן
XMBC, המדיה סנטר בעל הקוד הפתוח שמאפשר להפוך כל מחשב למרכז מדיה סלוני, התעדכן השבוע עם גרסה 12 שכוללת כמה חידושים, שחלקם חדשניים, וחלקם היו צריכים להיות שם מזמן.

החלק שחסר מזמן הוא תמיכה בחיבור לשידורי טלוויזיה חיים ולהקלטת שידורים. XMBC היא תוכנה מצוינת לניגון התוכן ברשת הביתית ותוכן מהאינטרנט, אבל ההתעלמות ממה שעדיין משמש לרבים מאיתנו כמקור עיקרי לתוכן וידיאו - תיבת הכבלים או הלוויין - פגעה בה. עכשיו היא עשויה להיות שמישה לאנשים רבים יותר.

האלמנט החדשני יותר הוא תמיכה במערכת ההפעלה הסלולרית אנדרואיד. ברמה המיידית, זה מאפשר להפוך את הטלפון הסלולרי לכלי די נוח לניגון מדיה בטלוויזיה - בתנאי שהטלפון שלכם מגיע עם חיבור לטלוויזיה, כמובן. ברמה העתידית, ומכיוון ש–XMBC הוא מוצר בקוד פתוח, ניתן לצפות שמכשירים סלוניים שונים כמו הקונסולות האנדרואידיות שעליהן כתבנו בעבר, יגיעו בעתיד עם תמיכה במדיה סנטר ויהפכו לדרך נוחה לא רק לשחק, כי אם גם לצפות בתוכני מדיה שונים. מעבר לחלונות ואנדרואיד, התוכנה נתמכת על ידי לינוקס, iOS של אפל ומערכת ההפעלה של המק.
http://xbmc.org/natethomas/2013/01/29/xbmc-12-0-frodo/

האייפד מתרחב
לכבוד אלה שרצו לרכוש את מחשב הלוח של אפל, אבל חששו שאין בו מספיק מקום לאחסון קבצים, השיקה החברה השבוע את האייפד היקר ביותר עד כה: דגם עם 128 גיגה. הדגם מגיע עם כל התכונות המוכרות של האייפד הרביעי ועולה 799 דולר לדגם עם קישוריות ויי.פיי בלבד ו–929 דולר לדגם עם קישוריות סלולרית מהירה מסוג LTE. יש לציין שבישראל עדיין אין רשת שתומכת ב–LTE, כך שמהירות הגלישה תוגבל למהירויות הזמינות בשוק המקומי.
http://www.apple.com/pr/library/2013/01/29Apple-Increases-iPad-with-Retina-Display-to-128GB.html

למה לשלם?
חברת התוכנה הגדולה בעולם משיקה השבוע את הגרסאות החדשות של אופיס, התוכנה המשרדית הפופולרית בעולם. אופיס החדשה מגיעה בשתי גרסאות בסיסיות. האחת היא אופיס 2013, שהיא פשוט הגרסה החדשה של התוכנה, ומחירה מתחיל ב–529 שקל לגרסה הבסיסית. הגרסה השנייה, והמעניינת יותר, היא 365 Office, שהיא שירות הניתן בדמי מינוי. במחיר של 37.99 שקל לחודש, או 379.99 שקל בשנה, ניתן להתקין את יישומי אופיס על עד חמישה מחשבים.

השאלה הגדולה שנשאלת בכל הנוגע לאופיס היא “למה לשלם”? בשביל משתמשים רבים שירותים חינמיים כמו גוגל דרייב ויישומים חינמיים כמו Libre Office מספקים את כל מה שהם צריכים מיישום לעיבוד תמלילים, ניהול גיליונות נתונים ובניית מצגות. היישום של מיקרוסופט אמנם מציע יותר, ונהנה מתאימות טובה יותר לפורמטי הקבצים הפופולריים ביותר ‏(דהיינו, קובצי וורד, אקסל ופאוורפוינט‏), אבל הוא גם עולה הרבה יותר מאפס.
www.office.microsoft.com

תגובות