פרשת השבוע |

פרשת קלרה הקדושה

ירמי שיק בלום
ירמי שיק בלום
נתניהו יום ראשון ללימודים
ירמי שיק בלום
ירמי שיק בלום

א

בבוקר אלול לח צעדתי אל בית ספר לבנות אשר ביישוב הדתי מבוא חורון ואין גלמודה ממני בעת הזאת כי נטע זר אנוכי בכל העולם: בפרוץ המגפה אמי נפטרה ואבי בגלות ישכון ואחים אין לי, ויאמצוני דודיי ואגור בביתם כגרה ומלבדי אין לי איש בכל העולם:

ב

ואשב בחצר בית הספר ואגלול בסמארטפוני יחידי אשר אהבתי ואצפה בנועה קירל ויהונתן מרגי אשר נענו לתפילותיי ואיחדו כוחות, ואראה כי ילדות האולפנה נועצות בי מבט ויחדרו לחישותיהן מבעד בדי המסכות:

ג

ויאמרו הבנות: החדשה נראית יצורה רצח, איכס טפו היא שחורה עם עיניים כחולות, הרבנית רבין אמרה שזה קורה כשאנשים ואריות עושים תינוקות. ותאמר לה חברתה: פריאל ההורים שלך בני דודים או משהו? אומרים גילוי עריות וזה בכלל קורה מפרו ורבו של עורלות במצעד הבהמות:

ד

ותתקרבנה הבנות ויאמרו לי: איך קוראים לך ילדה? ואענה להן: קלרה נעים מאוד. ויאמרו הבנות חחחחחחח יא יצורה קלרה זה לא שם יהודי, זה למה את רואה קירל ומרגי בבית ספר דתי? אותך לרבנית יא גויה:

ה

ויבואו המלך נתניהו ושר החינוך הצבאי גלנט ופמלייתם ומאפרותיהן ועבדיהם נושאי כלי התקשורת, ויעשו לעצמם יח"צ בין כותלי בית הספר. וישבתו הבנות מכל נאצותיהן וירדפו אחר נתניהו כגרופיות ויצרחו אליו ביבי אתה אלוהים:

ו

ויוצפו עיניי בדמעות ואנוס אל השירותים לבכות ואשמע דפיקות על דלת התא ואפתח אותה ואראה כי אין איש בשירותים מלבדי ואראה כי הפח מולי בוער אך אינו מתכלה:

ז

וידבר אליי הפח לאמור: אל תיראי כי באתי לעזרך ביום הראשון ללימודייך. ואירא מהפח ואבעט בו ואשפוך מים עליו ויאמר הפח הלו קלרה זה אני אלוהים:

ח

ואומר לו ממתי אלוהים מתגלה בפח בשירותי נשים? ויאמר אליי כמו שאין הבדל בין דתות וגזעים ומינים, גם לי כאלוהים אין מגדרים, אני מבין שזה לא נראה טוב להתגלות מפח בשירותים אבל נשחקתי מכל הקטע של אותות ומופתים. ואומר לפח לאמור תן הוכחה שאתה באמת אלוהים:

ט

ויאמר אליי: נולדת בירושלים לפני אחת־עשרה שנה, בלילה בו נבחר נתניהו לכהונתו השנייה, אמך היתה יהודייה ואביך עודנו מוסלמי, ותאמר אמך לאביך כי בלידתך עינייך נצצו כפנינים, ויאמר לה אביך נקרא לילדה קלרה יען כי קלרה ברומית זה זוהרת, בוהקת ונוצצת. ותנשק אותך אמך ותאמר: קלרה תאיר את ארצנו החשוכה כמנורת לבה:

י

ויציפו הדמעות את עיניי כי דיבר אמת הפח האלוהי. ויהפכו הדמעות לנועה קירל ויהונתן מרגי ויאמרו לי לאמור בואי קלרל'ה הולכים:

יא

ונתניהו וגלנט יזבחו יח"צ לילדי כיתות א', ויאמר להם נתניהו לאמור: ילדים צריך לשמור על מרחק ומסכה כי הקורונה זה כמו חרק קטן שאי־אפשר לראות אבל אם לא נזהרים הוא עובר מאחד לשני:

יב

וארחף עם קירל ומרגי במסדרונות האפורים ונצבעם בצבעי הקשת ונפרוץ אל הכיתה ואחרות על הלוח באותיות אש: המלך הצבוע שומר מרחק מעמו ומסתתר תחת מסכות הסתות ומעוורנו בעשן אמירויות והפך את שומרי הסף לשומרי דף מסריו וההסתה כחרק קטן חודרת את עורנו ומכלה את נפשותינו מפנים:

יג

וילחינו קירל ומרגי את מילותיי ויקראו לו "ביבי חרק", ויהפוך השיר ללהיט, ויזמזמו אותו ילדי ישראל ויפיצוהו בטיק טוק לכל בית ישראל. וייבהל נתניהו ויקרא להשבית את מערכת החינוך ואת הטיק טוק ואת קירל ומרגי, וינצצו עיניי כי לרגע קט הרגשתי כאחת העם, שווה בין שווים.

תגובות