יותר מחודשיים אחרי המקרה, הנער שהותקף בידי כלבים של הצבא עדיין במעצר

בצה"ל כינו זאת "אירוע חמור" ועצרו הפעלת כלבים בגדה עד להודעה חדשה, אבל חאמזה אבו האשם בן ה-16 עדיין במעצר ומואשם בזריקת אבנים. אמו: ראיתי חיילים נותנים פקודות לכלבים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים28

חאמזה אבו האשם עדיין עצור בכלא הישראלי. יותר מחודשיים הוא עצור. לא פשוט היה לברר השבוע היכן בדיוק עומדים ההליכים המשפטיים נגדו, אבל בכל מקרה, איש במערכת הצבאית לא העלה על דעתו שאחרי מה שהוא עבר כאשר , אולי צריך להתייחס אל הנער הזה באורח אנושי מעט יותר, לפנים משורת הדין הצבאי.

החיילים שתועדו כשהם משסים בו את כלבם וצועקים לעבר הנער המפוחד שהכלב לופת אותו: "מי פחדן, מי פחדן, יא בן זונה" — מתהלכים חופשיים כמובן. קורבנם בכלא, ולאיש אין מושג מתי ישתחרר. על מחילה, חנינה, התחשבות, אנושיות או לפחות טיפול נפשי לנער שככה נהגו בו, אין כמובן מה לדבר. גם לא על אפשרות של מפגש עם הוריו אחרי פציעתו, כדי להרגיעו ולהרגיעם. ההורים חסרי הישע צפו בסרטון השיסוי בשבוע שעבר ולבם נשבר. הם חשבו שעורך הדין נרי רמתי מייצג את בנם והיו משוכנעים השבוע שדינו של הבן כבר נגזר לעשרה חודשי מאסר ו–6,000 שקלים קנס. מסתבר שלא כך הדבר. עו"ד רמתי הפנה אותנו לעו"ד חאלד אל־עארג', וגם הוא, פרקליטו של הנער, עדיין לא ידע השבוע מה צפוי למרשו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ