האישום: השתתפה 
בתערוכת ספרים וגינתה את הכיבוש

גם אחרי חודשיים במעצר פוליטי, חברת הפרלמנט הפלסטיני חאלדה ג'ראר לא תשתחרר. כתב האישום נגדה מצטייר כפרודיה על חוק וצדק, ויכול היה להצחיק אם לא היה כה עצוב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שרשרת ברזל אוזקת את רגליה. היא בג'ינס וסניקרס, חולצת טריקו ומעליה סווטשירט עם כתובת של אוניברסיטה אמריקאית; מדי פעם הפריחה חיוך או נשיקה למישהו בקהל הקטן באולם בית המשפט. כך נראית חברת פרלמנט פלסטינית אחרי חודשיים במעצר, כשהובאה לבית המשפט הצבאי במתקן עופר לדיון בהמשך מעצרה.

וכך נראה בית המשפט הצבאי שהובאה אליו חברת פרלמנט פלסטינית: נוכחות מוגברת של קציני שב"ס, כולל יחידת לוחמים בחולצות שחורות, כמה דיפלומטים מעונבים בקהל וכן פעילים ישראלים ובינלאומיים. מצד המשפחה באו בעלה ואחותה, יותר לא הורשו. אולם מספר 1 במתקן עופר. קרית העונשין הזאת של הכיבוש היא גיבוב של קרוואנים שמשמשים אולמות משפט, ובצדם בית הסוהר לפלסטינים. המתרגם לערבית, חייל סדיר, התחיל בעבודתו בצעקות אבל עד מהרה הפסיק לתרגם. לא צריך. אפילו מראית עין של צדק אין. התובע, סא"ל בדרגתו, הצדיע בכניסתו לשופט, רס"ן בדרגתו. תיק מספר 3058/15, "התביעה הצבאית נגד חאלדה ג'ראר/ שב"ס נוכחת", כך בפרוטוקול.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ