עבד אל נאצר נורה במחסום, אושפז בישראל, שוחרר - ומת

ארבעה חודשים אחרי שנפצע, מת עבד אל נאצר חלאווה, החירש והלוקה בשכלו בן ה–55 שמאבטח ירה בו במחסום קלנדיה. אחיו שטיפל בו בביתו עד יומו האחרון מאשים את בית החולים שערי צדק ששחרר את אחיו למרות מצבו הקשה. בית החולים מכחיש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עבד אל-נאצר בביה"ח שערי צדק בירושלים, באוגוסט
עבד אל-נאצר בביה"ח שערי צדק בירושלים, באוגוסטצילום: אלכס ליבק

אנואר חלאווה עמד השבוע במחסום קלנדיה, כמה פסיעות מהמקום שבו נורה אחיו בקיץ האחרון, ושאל את עצמו מי מהמאבטחים במחסום הוא זה שירה בו. ומה אם היית מזהה אותו? "יש לו ממשלה לטפל בו, לא אני", הוא אומר. "אם הממשלה לא תטפל בו, אולי הוא יירה בעוד נכה? ואולי יהרוג יהודי? אז מי מפסיד אם הוא נשאר בתפקיד?".

עבד אל נאצר חלאווה מת לפני כמה שבועות בביתו שבשכם, לאחר שהמרכז הרפואי שערי צדק בירושלים, בו היה מאושפז במשך כ–100 ימים, סירב להמשיך לאשפזו. כשבועיים אחרי ששוחרר, מת. הוא היה חירש־אילם, לוקה בשכלו, תושב שכם שהלך במחסום ולא שמע את הוראות המאבטחים בשל חירשותו. הם ירו בו. מה הוא חיפש במחסום? זאת לא נדע עוד לעולם. אחיו חושב שהטיול שלהם לים המלח שבוע קודם לכן הצית את דמיונו ואולי הוא ביקש לחזור לים. המאבטחים ירו בו ברגלו ופצעו אותו. במשך שבוע ימים שכב לבדו בשערי צדק, גלמוד, מבלי שאיש טרח להודיע למשפחתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ