תחת השמש |

צעדות הפלסטינים הן צעד מעורר תקווה

ישראל הנהנתנית שואפת להוציא את הפלסטינים מהסיסטם שלה, מחשש שתיאלץ להכיר בעובדה שקיימים כאן יצורים אנושיים עם שאיפות לגיטימיות. כמה חבל שהם מתעקשים להופיע שוב ושוב

עפרי אילני
עפרי אילני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרי אילני
עפרי אילני

בקיץ 2017 דיווחו אתרי החדשות הישראליים על פיתוח טכנולוגי חדש שנולד במעבדות צה"ל: תוכנה נגד הלם קרב. מדובר על לומדת מחשב מיוחדת, שתיושם בשלב הראשון על לוחמים בחזית, ומיועדת לאמן את החיילים לזהות מראש "מוטיבים מאיימים", וכך להפוך אותם לעמידים יותר לפוסט־טראומה.

הפיתוח הטכנולוגי נחשף בסמוך לפרסומים שעל פיהם 143 חיילים הוכרו כנפגעי טראומה בעקבות מבצע צוק איתן ב–2014. החברה הישראלית כבר עברה הלאה, הותירה מאחוריה את הפלישה העקובה מדם לעזה ופנתה לעסוק באינספור נושאים אחרים. אבל מבחינת החיילים ששבו מהרצועה, הזוועה עדיין נוכחת. זעקות האימה, הגופות המרוטשות ותחושת חוסר האונים שבים בצורת פלאשבקים, שמופיעים ברגעים בלתי צפויים. אמנם, הציבור היהודי בישראל משוכנע ברובו המוחלט שהמלחמה בעזה היתה צודקת והכרחית. גם חיילי צה"ל הסתערו על שכונות עזה ב"רעל", מלווים בקריאות עידוד, שירי מורל של מיטב הזמרים והשבעות של רבנים צבאיים ומגישי טלוויזיה. ואף על פי כן, מתברר שכאשר שולחים נערים בני דור ה–Y לפלוש לתוך שטח בנוי בצפיפות — זה משאיר חותם מסוים בנפשותיהם של המעורבים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ