נבואתו של הסופר מישל וולבק התגשמה מהר משציפינו

וולבק הוא איש כלבבי, סופר שהפרובוקציה היא לחם חוקו, שצדק כשהצהיר שאין דבר שהאיסלאם הקיצוני מתעב יותר מאשר השמאל. שנינו נשנה את העולם

בני ציפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בני ציפר

הוא איש כלבבי: סופר שהפרובוקציה היא לחם חוקו, המוקיע את חידלון האישים של השמאל, ובלי להיות ימני או דתי, חש סימפטיה עמוקה לרעיונות הימין הקתולי ולחרדותיו מפני נפילתה של צרפת ביד האיסלאם. וולבק גם נודע כמי שמתעב את הפמיניזם ואת הגייז וגם בכך אני כאח לו.

ביום שישי ראיון אתו לרגל צאת ספרו החדש "כניעה", והראיון הכה גלים בעולם כולו. עלילת הספר מתרחשת בצרפת בשנת 2022. בבחירות המתקיימות באותה שנה, מקץ תקופה מתישה של פיגועי טרור שהתקשורת הצרפתית מסתירה מהציבור את מקורם האיסלאמי, עולה לכס הנשיאות מועמד איסלאמי, המנצח את , כתוצאה מקומבינה של השמאל עם הימין הליברלי. מיד למחרת הניצחון מתבטלת הדמוקרטיה, חופש הפרט מושעה, הנשים נאלצות לעטות רעלה ונאסר עליהן לעבוד (כך גם נפתרת באחת בעיית האבטלה בצרפת). כלומר, מתגשם הסיוט של צרפתים רבים, ושלבש השבוע, חמישה ימים בלבד אחרי פרסום הראיון עם וולבק, פנים קונקרטיות בצורת פיגוע הטרור במערכת העיתון הסאטירי "שארלי אבדו". נבואתו של וולבק התגשמה מהר יותר משהוא עצמו שיער.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ