עבירה גסה

מתוך מה שנראה כמאמץ טהור לחסל את הזנות, מתגלים כל הכיעור וגסות הרוח העומדים בבסיס יוזמתם ההומנית של מציעי החוק

בני ציפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בני ציפר

הזנות כיום היא בהחלט לא מה שהיתה פעם וצריך שמישהו יעשה משהו בנדון. זכויות היוצרים על המשפט הזה אינן שייכות לחברת הכנסת אורית זוארץ מקדימה, שפרצה מאלמוניותה הציבורית כשהיא מנופפת ביוזמתה הברוכה לחוקק חוק שיעניש בחומרה לקוחות המשתמשים בשירותי זנות. לא ולא. את המשפט "הזנות היא לא מה שהיתה פעם וצריך לעשות משהו בנדון" שמעתי מפי זונה ברלינאית ותיקה, שנהגה לעמוד יום יום, בגשם ובשלג ובחום הקיץ, בפינת הרחובות קורפירסטנדאם ואוהלנד, ואני הייתי מברך אותה לשלום בעברי. היא הביטה בבוז במכונית פאר שנעצרה לפניה, ובה גבר ששאל אותה למחיר במבטא רוסי כבד. "עם רוסים לא הולכת", פסקה, "גסי-רוח. לא נותנים טיפ".

היא, שמעולם לא למדה לימודי מגדר באוניברסיטה, קלעה למטרה יותר מאלף מומחים: בעיית הבעיות של המאה ה-21, ולא רק בתחום שירותי המין, היא גסות הרוח. ומכל גסויות הרוח, הקטלנית ביותר היא זו המיוסדת על העיקרון הקפיטליסטי שמגיע לי, הלקוח, לקבל את מקסימום השירות בעד כספי. ומצדו מיוסד העיקרון הזה על תשתית עמוקה יותר, המביט על ה"פראייר", כלומר, על מי שנותן שיסדרו אותו, כעל תת-אדם כמעט.

כלומר, בחברה גסת הרוח, שהאידיאולוגיה הבסיסית שלה היא "אני לא פראייר, ועלי לא יעבדו", אין מקום לתופעות של פראייריות בוטה כמו שהיא אכן, לצערנו הרב, הזנות. שכן מדובר כאן במוצר יקר (גוף האשה), שזה שנים, בצדק רב מבחינתן, מכלות נשים בעלות מודעות את גרונן כדי להסביר עד כמה הוא יקר, ועד כמה זכויות השימוש בו אינן מותרות אלא לבעליו של הגוף, כלומר, לאשה עצמה. והנה, במין סרבנות לא מוסברת לאידיאולוגיה השלטת, מתקיימות בשולי החברה נשים המורידות לקרשים את מחיר המוצר, שנקבע שהוא גבוה. ועל כך אסור לעבור בשתיקה.

איור: ערן וולקובסקי

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב כתבות סוף השבוע ישירות אליכם

הפרדוקס הגדול כאן הוא, שעל כל גבעה גבוהה ותחת כל עץ רענן, מנסים להטיף לנו אלה שאכפת להם מזכויות נשים, שיש לאשה זכות בחירה מלאה מה לעשות בעצמה ובגופה: חוץ מאשר במקרים שהאפיפיוריות שחילקו זכות זו מחליטות שהן לוקחות את הזכות הזאת בחזרה. אחד המקרים האלה הוא הזונות, שכביכול "אינן יודעות מה הן עושות", וצריך לעזור להן, למסכנות המפגרות למחצה הללו, להבין שאסור להן להיות פראייריות. להווי ידוע ש"הם אינם יודעים מה הם עושים" היתה מאז ומעולם הסיסמה שבה השתמשו הדתות כדי להפיץ את עצמן בכוח הזרוע בקרב התועים.

והנה מתוך מה שנראה כמאמץ שכל כולו בעל כוונות טהורות - לחסל את תופעה הזנות המכוערת - מתגלים כל הכיעור וכל גסות הרוח העומדים בבסיס יוזמתם ההומנית של מציעי החוק להענשת לקוחות של זונות: זו אותה גסות רוח שאיפיינה מאז ומעולם אלה היודעים טוב יותר מאתנו מה טוב בשבילנו. זה אותו כיעור האופייני לאלה הסבורים שאפשר למשטר את יצר לב האדם בחוקים אלה ואחרים, ולהקריב למען אידיאולוגיה זו או אחרת (ובמקרה שלפנינו: זכות האשה על גופה), את אלף הניואנסים האנושיים היוצרים את האינטראקציה האנושית שהיא אותם יחסי לקוח-זונה.

האינטראקציה הזאת היא דבר מגונה. כך הוחלט במועצת החכמות. גם ברור למה, כאמור: על פי הערכים שקבעה גסות הרוח של זמננו, פשע נגד האנושות הוא לתת שיתקיים בכלל מצב שבו יעז מישהו להעלות בדעתו את הרעיון הבא: "הכל נכון, נשים זכאיות ליחס אנושי ולשוויון מלא, אבל מה לעשות שהדבר היחיד שמסעיר אותי מינית הוא לעשות את זה בחצר אחורית מלוכלכת עם אשה ששכבה עם אלף חמש מאות גברים לפני".

ובכן, בעלי הפנטסיות הסוטות הללו יישלחו לכלא לשנה, שבה יהיה להם זמן למכביר להרהר בחטאם. אפשרות שנייה היא שהמדינה תייסד סדנאות הסברה, שם ינסו להוציא מראשם של הסוטים המכוערים הנ"ל את סטייתם. יסבירו להם שמוטב להם לקחת להם אשה הגונה מקרב אוכלוסיית הנשים השוות והבלתי פראייריות, שיספקו את צורכיהם המיניים על פי הסכם מכר מוסדר הנקרא זוגיות או נישואים.

אט אט גם יבינו הזונות, שיישארו מובטלות, שכדאי להן לעשות הסבה מקצועית ולהיכנס לשוק העבודה, לא עוד כשפחות מין. הן תצטרפנה בכך אל הקהילה רחבת הידיים של בני אנוש שבתוך תוכם הם זונות פשוטות, כלומר מוכרים את נשמתם באופן הגס ביותר למען קריירה, כסף, תהילה, ועוד ועוד, אבל כלפי חוץ הם נראים בריות מהוגנות, ומכנים את עצמם עיתונאים, פרופסורים למגדר, חברי כנסת והשד יודע מה עוד. על הקליינטים שלהם, משום מה, אין בחוק שום עונש. *

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ