אנטומיה של פצחנות

ההאקרים הזדוניים-כביכול יפקחו את עיני הבריות לראות כמה הרבה מזמנם מתבזבז לריק על חיפושי שווא וצרכנות שווא באינטרנט

בני ציפר
בני ציפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בני ציפר
בני ציפר

גיבורי דורנו הם ההאקרים, הפצחנים. איש לא ראה אותם. רואים רק את תוצאות מעלליהם הזדוניים הנועדים לשבש את חיינו בכמה הקלקות תווים במקלדת המחשב.

אין לי ספק, שאלוהים או השד יודע מי שברא את הנודניקים הטרדניים הללו, שלח אותם כדי להעיר את המין האנושי מאשליותיו המתוקות ולחדד את מודעותו לכשלים הכרוניים שטומנת בחובה ההתקשרות הבלתי אנושית והאוטומטית הזאת הקרויה אינטרנט.

ההאקרים הללו הזדוניים-כביכול, כך מאמין אלוהים או השד יודע מי, יפקחו את עיני הבריות לראות כמה הרבה מזמנם מתבזבז לריק על חיפושי שווא של הבלים באינטרנט, ועל המתנה-לשווא למענה מאתרי-שווא, המפתים אותך במבצעי-שווא, שבדיוק כאשר סוף סוף הצלחת להקליק עליהם "yes" התברר שהם נגמרו לפני רגע. כמה אתרים של חברות תעופה נוהגים כך. או: הקלק בקלילות, והבנק האוהב אותך יסדר לך בפיתויי שווא הלוואה של כמה עשרות אלפי שקלים, שברגע ההקלקה אין לך מושג איך תחזיר אותה.

והנה השבוע שיבשו, על פי המסופר, האקרים אנטי-ישראליים את אתרי האינטרנט של אל על, של בנק ושל הבורסה. האומנם, האקרים יקרים, אתם אנטי-ישראליים? הרי אתם עושים שירות נפלא לאזרחיה מוכי האשליות האינטרנטיות של מדינת ישראל. הצלחתם לצנן במעט את התלהבותם מהשקרים שמפזרים להם בלי בושה דרך צג המחשב שלהם. זו תרומה אדירה.

יום אחרי ההודעה המדאיגה על מתקפת ההאקרים הערבים שונאי ישראל (שאפשר, כאמור, בהחלט להגדירם כאוהבי ישראל), הפילו האקרים אוהבי ישראל ושונאי ערבים (שאפשר להציגם בהחלט, כאמור, כאוהבי ערבים) את אתר האינטרנט של הבורסה הסעודית. כך או כך, מכיוון שהנושא עולה לסדר היום, מותר כבר לגלות מה ששמרתי בסוד זמן רב, שגם אותי מבעת זה כבר האקר ספציפי, שממשלת זדון מסוימת, שמרוב אימה איני מעז לבטא את שמה בפומבי, מינתה אותו להציק לי, בידעה ששלומיאליותי הגמורה בענייני מחשבים תמנע ממני להשיב לו מלחמה שערה.

כי מה יכול להיות פשר הדבר הזה, שאני פותח את המחשב ומנסה להיכנס לאינטרנט בדחיפות, ובדיוק אז ההאקר שהצמידו אלי בשלט רחוק עושה כך שהמחשב יעבוד באיטיות מעצבנת, או שהוא חוזר ומעלה לנגדי משבצת המודיעה לי שהתוכנה עומדת להיסגר ואם יש את נפשי לקבל "report" על הסגירה. חוצפה!

ראו נא למה מסוגל ההאקר האנטישמי הזה, שברורה כשמש שנאתו אלי ושגמר בדעתו להתיש אותי: השעה שתיים לפנות בוקר. אני מנסה לכתוב את הטור השבועי הקבוע שלי לעיתון. כמו ברגע זה ממש. ההאקר שלי, שאינו ישן לעולם כנראה, מציף את הצג במטר של הודעות חוזרות ונשנות, כביכול מטעמו של מינהל האבטחה נגד וירוסים, הדורש ממני לבחור בין הפעלה של תוכנת האבטחה לבין "הזכר לי לעשות זאת מאוחר יותר". אני בוחר באופציה של הדחייה. אבל המועד הדחוי הנה זה תוכף ובא, בדיוק כשאני באמצע כתיבתו של משפט מכריע. שוב עלי ללחוץ על המשבצת "הזכר לי מאוחר יותר" ובתוך כך נקטע חוט המחשבה שלי.

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב כתבות סוף השבוע ישירות אליכם

ניסיתי להפיס את דעתו של ההאקר האנטישמי בכל מיני דרכים. פעם אפילו נכנעתי ולחצתי על משבצת ה"Install", המאשרת לו להפעיל את תוכנת האבטחה שלו נגד וירוסים. וחיכיתי עד בוש.

עם הזמן פיתחתי אליו רגישות, אם לא הבנה מסוימת. ייתכן שהוא בסך הכל אדם טוב, שלא היתה לו ברירה אלא לבחור במקצוע הבזוי הזה כדי לפרנס את משפחתו. אני יכול להרגיש בדיוק מתי הוא עומד להפגיז אותי בהודעותיו הסתומות, ומשתדל לגמור את כתיבת המשפט המסתובב לי בראש לפני המתקפה. יש לי גם שיטות אחרות, שלא אפרט אותן כאן.

חכה, אני אומר לפעמים, ברגעים של עצבים, שאתפוס אותך בזקן המזוהם שלך או בכאפייה המגולגלת על ראשך, האקר ארור שכמותך! אבל אז אני נזכר בעדנה בימי הנייר והעט או מכונת הכתיבה, כאשר כתיבת רשימה לעיתון ארכה אולי זמן רב יותר משהיא אורכת כיום, ולו מפני שלא היה לי אז בנמצא שום האקר להטיל עליו את האשמה בשגיאות שלי, ושום מחשב שיכולתי להטיל עליו את האשמה באיטיות שלי. האחריות היתה כולה עלי.

תודה על כן להאקר הסעודי שלי, ולהאקרים הסעודים כולם, המזכירים לנו כמה מגוחך נראה השימוש בתירוצים מופרכים כדי להסיר מעצמנו את האחריות למעשינו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מדפי ממתקים בסופר

כיף כף מטורקיה ופתי בר מפולין: החברות שמוכרות כחול לבן מחו"ל

מתוך תחקיר CNN. האמת מגיעה לאבו עאקלה

אני מאוד רוצה לדעת אם המדינה שלי רצחה עיתונאית. אתם לא?

עטיפת הספר. העיר שהיתה אמורה להיות ייחודית במינה

לרגע היה נדמה שערד יכלה להיות עיר אחרת לגמרי

BW אמזון רחפנים 256

החבילה מתעכבת: למה הרחפנים של אמזון עוד לא סיפקו את הסחורה

קראק פאי הקלאסי של גוז' ודניאל

משחקים עם קראק פאי: ארבעה מתכונים לעוגה הממכרת

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"