בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

טרם ביצעת אימות לכתובת הדוא"ל שלך. לאימות כתובת הדואל שלך  לחצו כאן

לקרוא ללא הגבלה, רק עם מינוי דיגיטלי בהארץ  

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

ניצב סגלוביץ' העיד במשפט קצב: עבריינים הכפישו את המתלוננת א'

בית המשפט פרסם אתמול חלק מהעדויות במשפטו של נשיא המדינה לשעבר. הן מאפשרות הצצה חדשה לעמדת ראש צוות החקירה, הקושי של המתלוננות לפנות למשטרה ומקורביו של קצב שידם בחשה בכל

תגובות

לאחר כשנתיים בהן התנהל משפטו של נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, מאחורי דלתיים סגורות, התיר אתמול בית המשפט המחוזי בתל אביב לפרסם את הפרוטוקולים של עדויות התביעה. בין העדויות שהותרו לפרסום: עדויותיהם של ראש אגף החקירות והמודיעין ניצב יואב סגלוביץ', שעמד בראש צוות החקירה, עדותה של ח"כ שלי יחימוביץ', עדויות ידידה של א' ממשרד התיירות ירון ארמוזה, עדויות עיתונאים שפגשו את המתלוננות, עדויות בני המשפחה של המתלוננות ועוד.

סגלוביץ' העיד כי ביולי 2006 מונה לרכז צוות חקירה ארצי שיחקור את תלונתו של קצב בדבר סחיטה. סגלוביץ' סיפר כי בחר את חברי הצוות באופן אישי "מתוך ידיעה שמה שהולך בפני, מה שאני עומד לטפל בו, הוא לא משהו רגיל". בתחילה החשודה בתיק היתה א' מבית הנשיא, שהיתה נתונה למעקב ולהאזנות סתר, אך במהרה צפו טענות בדבר עבירות מין, שחיתות בענייני חנינות והאזנות סתר בבית הנשיא - שתי הפרשות האחרונות לא התגבשו לכדי כתב אישום.

סגלוביץ' סיפר כי עבריינים שונים דאגו להכפיש את שמה של א' מבית הנשיא. "היו סיפורים של עבריינים, שחלקם אני מכיר מרוב העיסוק שלי בשנים האחרונות עם ארגוני פשיעה (...). פתאום לא הצלחתי להבין איך נכנס לי מאיר אברג'יל לתוך התיק הזה, אבל גם אותו חקרנו בתיק הזה" (בדבר טענות על עברה המיני של א' מבית הנשיא, ע"א).

על חברו של קצב, אורי יואלי, שכונה בידי הרכב השופטים "המוציא והמביא" של קצב, אמר סגלוביץ': "אורי יואלי מבחינתי בשלב מסוים הופך לדמות מפתח בכל ההקשרים, והוא נמצא תמיד בכל מקום בערך. ומאחר שהוא נמצא תמיד בכל מקום, אז רציתי לדעת מה פשרו של האיש. ידעתי גם ממר קצב שהוא חבר קרוב, אבל ראינו אותו גם באירועים שהוא לכאורה, חבר קרוב, לא צריך להיות שם (...). מר יואלי עלה כחוט השני, הוא נמצא בקטעים מסוימים עם א' מבית הנשיא, הוא נמצא בקטעים מסוימים במעטפת של החקירות, הוא נמצא בתוך בית הנשיא, הוא בקי, הוא מנוסה, הוא מתמצא, הוא יודע הכל, ואין לו שום תפקיד פורמלי בשום מקום".

סגלוביץ': לא היו הדלפות מהצוות

על הטענות להדלפות מהמשטרה אמר סגלוביץ' כי ברור שהיו הדלפות בתיק, אך הכחיש כי מקורן היה בצוות החקירה. "לא היו הדלפות מצוות החקירה (...). היו כאן הדלפות. אני מעריך שגם מהמערכת שאני אמון עליה, יוצאים דברים. אבל בין האמירות הגורפות שהיו פה על הדלפות, לבין הדברים, היו פה פרסומים, חלקם הם לא הדלפות, כי הם לא היו מתוך החקירה".

סגלוביץ' הפנה אצבע מאשימה גם לסנגוריו של קצב באומרו: "אני שמעתי את עורכי הדין הנכבדים מתראיינים על ההדלפות ומדליפים תוך כדי בלי להתבלבל", והוסיף: "עוד לא נמצא התנין שאפשר לחבר לו את הדמעות בתיק הזה לגבי ההדלפות".

ירון ארמוזה, ידידה של המתלוננת המרכזית בתיק, א' ממשרד התיירות, סיפר כי "תמיד היא נורא פחדה מהאנשים שסובבים את קצב, והיא תמיד תיארה את זה כמו איזה מאפיה כזאת שנמצאת סביבו ותמיד תיארה לי את הבעלים של פונדק אלביס שמה בנווה אילן, יואלי, שהוא כלומר כל הזמן היה איתה בקשר והיה נוהג לדבר אתה, והיה לה משפט כזה, שלא נוהגים להשאיר פצועים בשטח", שלדבריו יואלי נהג לומר לה.

"בהתחלה היא סיפרה לי יותר בכלליות, שקצב הטריד אותה שם, שהוא התעסק אתה, דברים כאלה", סיפר ארמוזה, "היא בהתחלה מספרת שהוא התחיל אתה במחמאות, את נראית נורא יפה, את נראית טוב, ממש היה מחמיא לה בצורה שהיא ממש לא הרגישה עם זה טוב. לאחר מכן, הוא גם התחיל קצת עם הטרדות מילוליות, כמו אני חושב עלייך הרבה בלילות, אני חולם עלייך בלילות, בואי נהיה כזוג. היא סיפרה לי שלאחר מכן, התחילו גם נגיעות פה ושם".

"הוא הפך אותה ממש למלכת הלשכה, שהכל עובר דרכה, והיא שולטת על כל הדברים שקורים בלשכה ומי שרוצה להיפגש אתו צריך לעבור דרכה. ממש נתן לה הרבה כוח בידיים, שזה נתן לה הרגשה טובה בזמנו (...). והיא גם סיפרה לי, שברגע שהיא לא נענתה לו וסירבה לו, אז הוא גם התחיל להתנכל אליה".

"במהלך 99' היא סיפרה לי דבר אחד, שהוא הגיע אליה הביתה, שזה היה נראה לי נורא מוזר שבוס מגיע לבית של העובדת שלו (...), וגם סיפרה לי על איזו סיטואציה שהיתה בלשכה, שהוא השכיב אותה בכוח, וממש ניסה לתקוף אותה, זה בלשכה בתל אביב".

לבקשת א', ארמוזה הפגיש אותה עם כמה עיתונאים, אך בשיחות עמם לא הסכימה לחשוף את כל מה שסיפרה לו. לכן כשהתפוצצה פרשת קצב בכלי התקשורת, החליט להקליט את שיחתו עמה ובהמשך נתן את ההקלטה למשטרה. "היא אמרה לי, אתה זוכר את האירוע ההוא שסיפרתי לך במשרד, אני ממש, הוא ממש קיים אתי יחסי מין שמה והוא ממש אנס אותי, הוא השכיב אותי בכוח והוא חדר אלי (...). ואז היא אמרה לי גם בהקשר לסיפור בדירה, שהוא גם שם ניסה ממש לתקוף אותה, אבל שם הוא לא הצליח והיה שם איזשהו ויכוח ביניהם והוא יצא".

יחימוביץ': לקח לה זמן להגיד 'אונס'

ח"כ שלי יחימוביץ' סיפרה על הפגישה עם א', שנערכה בטרם טענה א' במשטרה כי נאנסה: "היא חיפשה כל הזמן את המלים, כי היא היתה בשלב כל כך, כל כך בתולי, וכל כך היתה לפני כל המסע הזה, שהיום היא כבר ממש בעיצומו (...). לקח לה זמן להגיד את המלה אונס, או חדירה, זו מלה שהיא לא יכלה לומר, בסוף היא אמרה הוא אנס אותי".

על השאלה למה א' לא סיפרה על כך בעדותה הראשונה במשטרה, השיבה יחימוביץ': "היא אמרה שהיא פחדה, שהיא התביישה, שהיא לא רצתה לעשות מזה עניין. יכול להיות שאני זוכרת שהיא לא רצתה שזה יחבל לה להבא בניסיון שלה למצוא עבודה (...), והעדות של א' מבית הנשיא, בעצם היתה המנוע, בעצם היתה המנוע שהפיח בה רוח חיים, היא הבינה שהיא לא לבד".

גם יחימוביץ' סיפרה כי א' חשה מאוימת ומבועתת. "היא דיברה איתי בהיסטריה ובפאניקה, היא אמרה שהיא מרגישה שרודפים אותה, שבכל מקום שהיא מגיעה מישהו זורק לה משהו, שהיא מרגישה שמאזינים לה לקו הטלפון ושעוקבים אחריה".

מ"ש, ששימש נהג של גילה קצב ונהג שני לבעלה, נשיא המדינה, הוא האדם הראשון שנחשף לדיווח של ל' על ההטרדות המיניות שחוותה מצדו של קצב בבית הנשיא. מ"ש עבד בשירותה של גילה קצב במשך שבע שנים. בפתח עדותו אמר שהרגיש כאילו היה בנה. על כך התרעם קצב: "הוא ניצל אותה, שלא יתיימר שהרגיש כמו הבן שלה". מ"ש העיד כי ביום הולדתו של קצב, ל' ישבה מאחורי שולחן המזכירות בלשכת הנשיא, כשקצב ישב בלשכתו. "ל' יצאה מהחדר של הנשיא והיא ראתה אותי מולה", העיד מ"ש, "והיא היתה כזאת לחוצה ומתוחה. אמרתי לה, קרה משהו? אז היא אומרת לי 'בוא הצדה, אני חייבת לספר לך משהו, אבל שזה יישאר בינינו'. ואז הלכנו לצד, ליד החדר של הדוברת, והיא סיפרה לי שהנשיא חיבק אותה וליטף אותה והדגימה איך שהוא עשה את זה. אני הייתי בשוק".סגלוביץ'. ראש צוות החקירה


ארמוזה. ידיד של המתלוננת המרכזית א'תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות שאולי פספסתם

*#
בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו