טרם ביצעת אימות לכתובת הדוא"ל שלך. לאימות כתובת הדואל שלך  לחצו כאן

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

אדמה הולדינג ממשיכה להגדיל את פעילותה ברומניה: רוכשת קרקע בבוקרשט מידי נאוסיטי

היקף הפרויקט נאמד ב-100 מיליון יורו; נאוסיטי צפויה לרשום רווח הון של כ-15 מיליון

תגובות

חברת הנדל"ן אדמה הולדינג מדווחת כי חתמה על הסכם מקדמי מחייב לרכישת זכויות בקרקע בבוקרשט, רומניה, מידי קבוצת נאוסיטי השקעות הישראלית.

הקרקע הנרכשת משתרעת על פני שטח של כ-30,500 מ"ר. תמורת הקרקע תשלם אדמה לנאוסיטי 25 מיליון יורו. בכוונת אדמה, לאחר קבלת תכניות פיתוח מאושרות, להקים על הקרקע הנרכשת פרויקט מגורים אשר יכלול מספר בניינים רבי קומות אשר יתפרסו על פני שטח בנוי של כ-100,000 מ"ר.

על הקרקע הנרכשת בנויים כיום מספר מבנים לתעשייה בשטח בנוי של כ-19,000 מ"ר, המושכרים לגופים נוספים אשר אינם קשורים לעסקה הנוכחית, לתקופות קצרות. מבנים אלה מניבים הכנסות שנתיות בהיקף כולל של כ-650,000 יורו.

בכוונת אדמה להרוס מבנים אלו על מנת להקים את הפרויקט. להערכת החברה, כיוון שהפרויקט צפוי להתבצע במספר שלבים, לא צפויה פגיעה או הגבלה מהותית בזכויות של השוכרים הנוכחיים בשימוש בקרקע, כך שיתאפשר פינוי הדרגתי של השוכרים.

להערכת אדמה, נכון לעכשיו, עלות ההשקעות בבנייה ובפיתוח של הפרויקט (למעט עלות הקרקע) מוערכת בכ-100 מיליון יורו. אדמה מתכוונת לממן את הפרויקט כולו, בין היתר באמצעות מימון בנקאי או אחר, וכן באמצעות הכספים שיגיעו ממכירות מוקדמות.

אדמה הולדינגס פועלת במרכז ומזרח אירופה, בעיקר ברומניה. נכון למאי 2007, הפורטפוליו של החברה כולל פרויקטים (חלקם בשותפויות) בהיקף של כ-1,400,000 מ"ר בנוי, ובהשקעה כוללת של כ-1.1 מיליארד יורו, המיועדים בעיקר לבנייה למגורים. החברה גייסה בדצמבר האחרון כ-200 מיליון שקל בהנפקת אג"חים בבורסה בתל אביב, וביוני האחרון גייסה כ-150 מיליון שקל נוספים בהרחבת סדרת איגרות החוב. בנק ההשקעות הבינלאומי ליהמן ברדרס הפכה לבעלת עניין באדמה הולדינג לפני כחודש וחצי, לאחר שאדמה לו 5% ממניותיה (בדילול מלא), לפי שווי חברה של כ-1.9 מיליארד שקל אחרי הכסף (כ-326 מיליון יורו).

ליהמן ברדרס אינו בעל העניין הבינלאומי היחיד באדמה. מלבדו, נמנות עם בעלי מניותיה של אדמה גם קרן הנדל"ן האירופאית, אימואיסט (22.5% בדילול מלא), קרן ההשקעות האמריקאית טייגר גלובל (44.4% בדילול מלא) וקרן ההשקעות הפרטית RomRe, שבשליטת משפחת יסלזון (11.3% בדילול מלא).

קבוצת הנדל"ן נאוסיטי השקעות, השקיעה עד כה כ-700 מיליון שקל ב-19 פרויקטים ברומניה, צ'כיה, הונגריה, פולין וישראל. החברה משקיעה בפרויקטים הן במישרין והן בעקיפין, באמצעות אחזקותיה בחברות כלולות ובעיקר בקרן נדל"ן שהקימה עם בנק הפועלים, וכן בשותפויות נוספות.

נאוסיטי הנפיקה לאחרונה איגרות חוב וכתבי אופציה בהיקף של כ-300 מיליון שקל ובתמורה מיידית כוללת של כ-180 מיליון שקל בבורסה בתל אביב.

במקביל לעסקה הנוכחית עם אדמה הולדינג, מנהלת נאוסיטי מו"מ למכירת מתחמים נוספים שבבעלותה בבוקרשט בתמורה כוללת של כ-700 מיליון שקל. נאוסיטי צפויה לרשום רווח הון של כ-15 מיליון שקל, עם השלמת עסקת מכירת הקרקע לאדמה.
תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות