בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

טרם ביצעת אימות לכתובת הדוא"ל שלך. לאימות כתובת הדואל שלך  לחצו כאן

לקרוא ללא הגבלה, רק עם מינוי דיגיטלי בהארץ  

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

הזוכים בפרסי פסטיבל ירושלים

תגובות

יותר מ-60 אלף צופים באו לפסטיבל הקולנוע הבינלאומי ה-19, שננעל בשבת בירושלים. הסרט "כנפיים שבורות" של הבמאי ניר ברגמן בהפקת אסף אמיר זכה בשני פרסים: פרס וולג'ין לסרט הטוב ביותר, ופרס ליפר לתסריט מצטיין. השופטים בתחרות וולגי'ן היו לודי בוקן, עמית גורן, פיטר סקארלט, נח קואן וחנה אזולאי-הספרי. להלן שמות שאר הזוכים:

* פרס קרן ירושלים לעבודת בימוי ראשונה של במאי ישראלי: "חמש דקות בהליכה" של איתי לב.

* פרס מיוחד מטעם חבר השופטים: "בחודש התשיעי" של עלי נסאר.

* פרס וולג'ין לסרט התיעודי: "רוח קדים: כרוניקה מרוקאית" של דוד בן שטרית.

* פרס עידוד היצירה מטעם הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה: "מייק ברנט - לס מואה טמה" של ארז לאופר. הסרט זכה גם בפרס שירותי שיווק והפצה בינלאומיים מטעם חברת רות דיסקין סרטים בע"מ.

* פרס חבר השופטים לסרט תיעודי: "המחבל שלי" של יולי גרשטל כהן.

* פרס וולג'ין לסרט קצר: "אנדרדוג" של ערן מירב.

* ציון לשבח לסרט קצר: "איך אתה בנקמות" של הבמאי נחומי לוז ו"א-מיישה" של הבמאי יצחק סברדלוב.

בפרסי הדרמות הטלווזיוניות, על שם ענת פרחי, שפטו: אקארט שטיין, שעמד בראש מחלקת הדרמה של ערוץ התרבות הגרמני היוקרתי ZDF; רעיה מורג, מרצה לקולנוע באוניברסיטה העברית ובאוניברסיטת תל אביב; והמפיקה נעמי שחורי. להלן שמות הזוכים:

* פרס דרמת הטלוויזיה הטובה ביותר על שם ענת פרחי: "לבנה יקירתי" של דינה צבי ריקליס.

* ציון לשבח: "יוסי וג'אגר" של איתן פוקס.

* פרס סדרת הטלוויזיה הטובה ביותר על שם ענת פרחי: "בנות בראון" של עירית לינור ורני כרמלי.

* פרס המשחק בדרמת טלוויזיה: אורלי זילברשץ-בנאי על תפקידה ב"לבנה יקירתי".

* פרס שר התרבות לתסריטאי מצטיין בקטגוריית דרמה: הדר פרידליך על התסריט ל"עבדי השם" (מסדרת הדרמות "שיעור מולדת").

* פרס הבימוי של קרן מקור: סיון ארבל על דרמת הטלוויזיה "היה נהדר" (מסדרת הדרמות "שיעור מולדת").

* פרס התסריט של קרן מקור לדרמה: הדר פרידליך על התסריט של "עבדי השם".

* פרס הפקה של קרן מקור: אתי אנטה-שגב ומיכאל תפוח על האנתולוגיה "מראות אשה", שכללה את הסרטים "לבנה יקירתי", "זנב של עפיפון" ו"כל מה שיש לי".

פרסי "ברוח החופש" לזכרו של וים ון ליר הוענקו על ידי השופטים פייר מנחם, בעל חברת הפצה אירופית; העיתונאית והעורכת קטאיום סקרלט; וכתב "הארץ" הסופר תום שגב. להלן שמות הזוכים:

* פרס "ברוח החופש" לסרט עלילתי: "בלאדי סאנדיי" (בריטניה-אירלנד 2001) של פול גרינגראס.

* ציון לשבח של שופטי "ברוח החופש": "ג'יאן חיים" (כורדיסטאן 2002) בבימוי ג'אנו רוזביאני ו"הג'אר" (טורקיה-יוון-הונגריה 2002) בבימוי הנדן איפקצ'י.

* פרס "ברוח החופש" לסרט תיעודי: "הנדון: אורי אבנרי" של יאיר לב.

פרסי ראש העיר ירושלים לסרטים מרחבי העולם העוסקים בחוויה היהודית, בחסות הקרן החדשה לירושלים, הוענקו על ידי השופטים: איימי קרוניש, חוקרת תולדות הקולנוע הישראלי; חוקר הקולנוע היידי רוני לוי; ושלמה זנד, מחבר "הקולנוע כהיסטוריה". להלן שמות הזוכים:

* פרס הסרט העלילתי העוסק בחוויה היהודית: "אי שם באפריקה" (גרמניה 2001) של קרולין לינק.

* פרס הסרט התיעודי העוסק בחוויה היהודית: "טהורה" של ענת צרויה.

* ציון לשבח לסרט העוסק בחוויה היהודית: "המכתב האחרון" של פרדריק וייזמן.

עוד הוענקו בפסטיבל פרס נגה תקשורת, שירות הסרטים הישראלי וסינמטק ירושלים בסך 550 אלף שקלים לפרויקט "מכיוון היער" של לימור פנחסוב בן יוסף וירון כפתורי בן יוסף. הסרט, שיצולם בשנה הקרובה, יוקרן בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי הבא של ירושלים.

פרסי אמנות הקולנוע מטעם סינמטק ירושלים, בסך 50 אלף שקלים כל אחד - הידועים בשמם הקודם "פרסי התפנות" - הוענקו לשלושה יוצרי קולנוע: הבמאים אבי מוגרבי, נורית קידר וגור בנטויץ'. צוות השופטים היו: חוקרת הקולנוע והספרות העברית נורית גרץ, הבמאי והתסריטאי אבי נשר, והבמאי וכתב "הארץ" אמיר הראל.



תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות שאולי פספסתם

*#
בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו