מאת מארק קוסטמן

הכותרות הראשיות בתקשורת בעקבות הצניחה של מדד הנאסד"ק לשפל נוסף, הביאו ל"מיני-פניקה" בשעות הבוקר של יום שלישי אצל המשקיעים בבורסה בתל אביב. עם פתיחת המסחר בשעות הבוקר צללו מדדי המניות בכ-2.7%, אולם הירידה נבלמה ומדדי המניות התחזקו לירידה של כ-2%, וברמה זו נסחרו מרבית יום המסחר.

בסביבות השעה 15:30 נרשמה התחזקות משמעותית נוספת בבורסה בתל אביב, על רקע שני גורמים עיקריים: הראשון הוא החוזים העתידיים על מדדי המניות בוול סטריט שגילמו ציפייה לפתיחת מסחר בעליות שערים. הגורם השני להתחזקות היה הרגיעה מצידם של המוכרים שהתבטאה בעיקר בפדיונות נמוכים באופן מפתיע בקרנות הנאמנות וכן בהערכות שנשמעו כי המשקיעים המוסדיים קיבלו החלטה לקנות מניות.

בסיכומו של יום המסחר רשם מדד המעו"ף ירידה של 1.4% לרמה של 423.9 נקודות ומדד תל אביב 100 ירד ב-1.6%. האחרון איבד 30% מאז השיא באוגוסט. מדד התל-טק נפל ב-2.8%, והשלים נפילה של 70% ב-12 החודשים האחרונים. מדד היתר רשם ירידה של 0.9%.

הירידה החדה בין מניות המעו"ף נרשמה בכלל אלקטרוניקה שאיבדה 5.7% נוספים והשלימה בכך נפילה של 75% מאז מארס 2000. עמה בלטו בירידות אלרון שהשילה 3.9% ואי.די.בי פיתוח שירדה ב-3.4%. לעומתן המשיכו מניות הכלכלה הישנה לייצב את שוק המניות: אסם טיפסה ב-3%, רבוע כחול נכסים הוסיפה 1.9% ומכתשים אגן שירדה רק ב-0.1%.

כתבות מומלצות

תומכים בזכות להפיל ומתנגדיהם מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון, היום

מה המשמעות של ביטול פסיקת "רו נגד וייד" ומדוע זה נעשה עכשיו?

ג'קי לוי

"הדביקו לי דימוי של ירושלמי. זרמתי עד שהבנתי שאנשים מאמינים בזה"

מפונים ממריופול לצד בדלנים פרו־רוסים בכפר בזימנה, בחודש שעבר. חלק מהפליטים נשלחו לסיביר

הם פונו מאזורי המלחמה לשטחי רוסיה. הבעיה: לא כולם רוצים להיות שם

תחרות "גו " רפיד באוניבסטיה הסינית הבינלאומית בפתח תקווה
ו
  


מילום :תומר אפלבאום

 
האונ'
סינים
סיני
סין
משחק
משחקים
צחרות

קפצנו לאליפות ישראל ב"גו" באוניברסיטה הסינית בפתח תקוה

לפיד ושר החוץ הטורקי, אתמול באנקרה. ראש ממשלת המעבר יצטרך להתנהל בזהירות, ובידיעה שברחבי המזרח התיכון עוקבים אחרי כל צעד

כרה"מ לפיד יעדיף להימנע מהסתבכות צבאית, אבל עשוי לפזול שמאלה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ