הודעות בורסה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

להמן כבר לא נוקבת במחיר יעד לאמבלייז

שבוע לאחר שנקבו בהמלצת "קנייה חזקה" ומחיר יעד של 30 ליש"ט למניית אמבלייז, מעדכנים בלהמן ברדרס את תחזיותיהם. בסקירה שפירסם אתמול, עדיין נוקב בית ההשקעות בהמלצת "קנייה חזקה", ואולם הפעם הוא בחר לא לציין מחיר יעד.

בשבוע החולף לא התרחשו, כך נראה, אירועים מהותיים שיכולים להביא לעדכון ההמלצה. אמבלייז אמנם פירסמה ביום שני את דו"חותיה למחצית השנייה של 2000 ולשנה כולה, אך תוצאותיה היו טובים יותר מאלו שחזו בלהמן ברדרס.

בלהמן אומרים כי הסיבה ל"השמטת" מחיר היעד היא בדיקה מחודשת של שווי החברה, לאור שינויים בהערכות שווי שמכתיבות הנפילות בשווקים. האנליסטים יבדקו אם מחיר יעד המשקף לאמבלייז שווי של 6 מיליארד דולר, כפי שעולה מהמחיר הקודם שבו נקבו בלהמן - אכן תואם את המציאות החדשה בשוקי הטכנולוגיה. כיום נסחרת אמבלייז בשווי שוק של 720 מיליון דולר.

בנוסף, עולה השאלה האם לחברה שהציגה רווח נקי שנתי של 11.5 מיליון דולר, מגיע מכפיל רווח של 520 על רווחי 2000, וזאת לעומת מכפיל "שמרני" של 60 בו נסחרת החברה כיום. רווחי אמבלייז אמנם צמחו ב-300% ב-2000 לעומת 99', אך בלהמן ברדרס צופים שבשנתיים הקרובות תרשום החברה הפסדים.

ליהמן ברדרס ניהלה בשנים האחרונות את הנפקותיה של אמבלייז, כולל גיוס של 400 מיליון דולר בינואר 2000.

בריזקום תמכור לקליר סקיי ציוד ב-7.5 מיליון דולר

במקביל להתפרקות מניותיהן של החברות בענף התקשורת האלחוטית הנייחת, ניכרת התעוררות בעסקיהן. חברת בריזקום, שמספקת פתרונות גישה לתקשורת אלחוטית רחבת פס, זכתה בחוזה גדול יחסית, יממה לאחר שחברת פלאוור דיווחה על זכייתה בפרויקט של 60 מיליון דולר עם חברת התקשורת הסינית דאטאנג.

בריזקום חתמה על הסכם עם חברת ClearSky להספקת ציוד גישה אלחוטית, BreezeAccess, בשווי של 7.5 מיליון דולר ב-2001. היעד הראשון כולל מתן שירותים ל-27 שווקים ביישובים עירוניים עד סוף 2001 ואפשרות של חיבור מהיר של יישובי הפריפריה הכפריים.

הרשתות של ClearSky פועלות בתדר של 2.4 ג'יגהרץ, שאינו מצריך רישיון, ונעזרות בטכנולוגיית דילוג תדר של BreezeAccess 2. ציוד ה-BreezeAccess יהיה התשתית האלחוטית לפרישה הכלל ארצית של ClearSky, שבסיסה במדינת וושינגטון. ClearSky מפעילה רשתות תקשורת נתונים רחבת פס באריזונה ובוושינגטון, ומתכננת להתרחב לטקסס, פלורידה, ונבאדה ב-6 החודשים הקרובים.

מניותיה של בריזקום לא התרשמו מהדיווח על החוזה החדש, ונחבטו אמש ב-14% נוספים לשווי של 207 מיליון דולר, הנמוך ב-80% משווייה לפני 6 חודשים.

שם-טוב זכתה במכרז משרד השיכון ב-23 מיליון שקל

חברת שם-טוב, המבצעת עבודות קבלניות בתחום התשתית, הודיעה אתמול כי זכתה במכרז של משרד הבינוי והשיכון בהיקף של 23.4 מיליון שקל. המכרז כולל ביצוע עבודות סלילה ותשתית בכוכב יעקב, והוא יבוצע במשך 20 חודשים.

שם-טוב הודיעה כי קיבלה צו התחלת עבודה מחברת "ערים" לביצוע עבודות פיתוח בשטחים ציבוריים ברכס חלילים - מבשרת ציון, בהיקף של כ-10 מיליון שקל. משך ביצוע העבודות הוא 17 חודשים. מהחברה נמסר כי בעקבות זכייתה בעבודות אלה, בהיקף כולל של כ-33.4 מיליון שקל, גדל צבר ההזמנות שלה בכ-46%, והוא מסתכם כיום ב-105 מיליון שקל.

שם-טוב הפסידה בתשעת החודשים הראשונים של 765 2000 אלף שקל במחזור של 58 מיליון שקל. החברה נסחרת לפי שווי של 20.5 מיליון שקל, ואילו הונה העצמי הסתכם בסוף ספטמבר 2000 ב-24 מיליון שקל.

לידר משקיעה 4.8 מיליון שקל בסוכנות ביטוח

חברת ההשקעות לידר, מקבוצת שרם-פודים-קלנר, הודיעה אתמול על השקעה של 4.8 מיליון שקל בסוכנות הביטוח אגם לידרים, הנמצאת בשליטת יצחק עוז ומשה ששון. תמורת השקעה זו יוקצו ללידר 20% מהונה המונפק והנפרע של אגם, לאחר הקצאה. בהסכם בין הצדדים נקבע מנגנון על פיו עשוי לגדול חלקה של לידר באגם עד ל-25%.

במקביל התקשרה לידר בהסכם עם עוז וששון, לפיו יוקצו להם 300 אלף מניות רגילות של החברה תמורת 16 שקל למניה, וכן 200 אלף כתבי אופציה בלתי סחירים, ללא תמורה, במחיר מימוש של 17 שקל לתקופה של 3 שנים. אתמול נסחרה מניית לידר לפי מחיר של 13 שקל למניה.

דלק בלרון רוכשת בניין משרדים בטורונטו ב-50 מיליון דולר

חברת הנדל"ן דלק בלרון, מקבוצת דלק, ממשיכה במסע הרכישות שלה. אתמול הודיעה החברה על רכישת בניין משרדים בטורונטו, קנדה, תמורת 49.7 מיליון דולר. בהודעת החברה נמסר כי דמי השכירות השנתיים שמניב הנכס הם 7.8 מיליון דולר, המשקפים תשואה שנתית של 15.7%. דלק בלרון תממן 70% מהרכישה באמצעות אשראי מבנק קנדי.

השקעה זו בטורונטו אינה ההשקעה הראשונה של דלק בלרון בקנדה. לפני כחודש דיווחה החברה על רכישת 2 נכסים במונטריאול תמורת 34 מיליון דולר. הנכסים במונטריאול הם בעיקר בנייני מגורים המכילים יחד כ-600 דירות ומניבים תשואה שנתית של 13%.

הרכישות של דלק בלרון הן שינוי בדפוסי ההשקעה של החברה, שעד כה השקיעה בעיקר בנכסים מניבים בבריטניה. בתשעת החודשים הראשונים של 2000 רכשה החברה 3 נכסים בבריטניה, בהיקף של 120 מיליון דולר. סך הנכסים של דלק בלרון בסוף ספטמבר 2000 היו מיליארד שקל.

רכישותיה של דלק בלרון ממומנות בדרך כלל על ידי אשראי בהיקף ממוצע של 70%, ומימון זה ניכר במאזן החברה. ההון העצמי של דלק בלרון מממן 3.4% מסך המאזן, שהיה בסוף ספטמבר 1.15 2000 מיליארד שקל.

בתשעת החודשים הראשונים של 2000 הסתכם הרווח הנקי של דלק בלרון ב-21.1 מיליון שקל, והכנסותיה הסתכמו ב-69.6 מיליון שקל. זאת לעומת רווח נקי של 8 מיליון שקל במחזור של 36.7 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-99'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ