הארץ

ימי הפסנתר המרוכזים של תחרות רובינשטיין ייפתחו ביום שלישי, אך עוד לפני כן צפויים אירועי פסנתר מסקרנים, בכיכובם של אמנים צעירים שכבר עשו להם שם, כמו רויטל חכמוב, שלומי שם-טוב ואיגור צ'טוייב.

סדרת הקונצרטים הוותיקה במועדון צוותא בתל אביב מוקדשת בדרך כלל למוסיקה קאמרית; השבוע, מן הסתם כהשתלבות בגל ההתעניינות באמנות הפסנתר, מארח המועדון בשבת (11:11) רסיטל של הפסנתרנית הישראלית המצטיינת רויטל חכמוב, שקצרה באחרונה שבחים בעיתונות המקצועית הבריטית על נגינתה בדיסק חדש את הסונטה של אלגר, עם הכנר מקסים ונגרוב. חכמוב תפתח בסונטות של סקרלטי, תמשיך בסונטה בסי מינור של שופן (אופ' 58) ותחתום ברחמנינוב. בתווך: בכורה לטוקטה מאת רון ויידברג, יצירה שחכמוב מאפיינת אותה כ"בארוקית וגם ג'זית, לעתים דומה למוסיקת קרקס, וירטואוזית ובעיקר קומוניקטיווית".

שני הרסיטלים האחרים מסקרנים לא פחות: האחד של איגור צ'טוייב, הפסנתרן האוקראיני הצעיר שקטף בהפתעה את הפרס הראשון בתחרות רובינשטיין לפני שלוש שנים, ומאז ביקר בארץ פעמים אחדות, יתקיים במוצאי שבת במוזיאון תל אביב. ברסיטל אחר, שיהיה באולם הקונסרבטוריון בתל אביב ביום ראשון, יופיע שלומי שם-טוב ביצירות בטהובן וברהמס. הכנסותיו של אירוע זה מיועדות לסייע למרכז לשיקום באמנויות שהוקם בבית החולים אברבנאל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ