עד המדינה גלוגאו: סייעתי לנאשמי צווארון לבן נוספים

מאת צבי הראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת צבי הראל

סוכן הביטוח רני גלוגאו, עד המדינה החמישי במשפטו של איש העסקים עופר נמרודי, המשיך אתמול להשיב לשאלותיה של הסניגורית עו"ד פנינה דבורין.

במהלך חקירתו הנגדית הציגה לו הסניגורית מסמך המתעד שיחה בינו לבין אחד מחוקרי המשטרה. בשיחה אמר העד לחוקר, כי הנאשם לא ביקש ממנו מעולם לתת "איזושהי טובת הנאה". הוא הוסיף, כי אם הנאשם היה נותן לו דבר מה פעוט כמו מסטיק, כדי להעביר למישהו בשב"ס, "הייתי זורק אותו קיבינימאט".

באמצעות התמליל מבקשת ההגנה להפריך את גרסת התביעה, הטוענת כי הנאשם שיחד בכירים בשב"ס באמצעות גלוגאו. לטענת התביעה, השוחד כלל ארבעה מקררים, חמישה אופני כושר, טלוויזיה ופלאפון.

בחקירתו הראשית, שהתקיימה לפני כמה ימים, אמר העד דברים שונים מאלה שעולים מהתמליל. כל מה שנתתי לאנשי השב"ס היה בידיעתו של הנאשם, אמר גלוגאו, והוסיף כי הנאשם החזיר לו 10,000 דולר עבור רכישת המוצרים השונים שרכש וחילק לאנשי השב"ס.

חקירתו הנגדית של העד בנושא השוחד תימשך בשבוע הבא.

בפתח עדותו אתמול סיפר גלוגאו כי בזכות קשריו עם אנשי צמרת השב"ס, הוא יכול היה לבקר בבתי כלא. גלוגאו הסכים להגדרת הסניגורית, כי חבריו ראו אותו כ"מלך בשב"ס".

הסניגוריה ניסתה להראות, כי העד נהג לסייע לנאשמים כדבר בשגרה. בחקירתו הנגדית אישר העד, כי הפעיל את קשריו לטובת כמה נאשמי צווארון לבן, ביניהם אריה גולדין, שלושה מבני משפחת הקבלנים ברנוביץ', רוני לייבוביץ ("האופנובנק") ואילן צברי.

לדברי גלוגאו, הוא סייע לצברי לצאת לחופשה מוקדמת ולמצוא עבודה בכלא. לארז ברנוביץ' סייע בהכנסת מחשב לתאו. "למה עשית את זה, כי יש לך לב טוב?", שאלה הסניגורית. וגלוגאו השיב: "אני אדם אנושי שעוזר לאנשים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ