טענה: המשרד המוביל בדירוג דנ'ס 100 ל-2001 של משרדי התכנון וההנדסה מתמחה בעיקר בייעוץ ארגוני

כך טוען משרד תכנון והנדסה מהגדולים בישראל. בדן אנד ברדסטריט מבהירים כי הדירוג כולל משרדים העוסקים בתכנון והנדסה מכל סוג שהוא

מאת ענת ג'ורג'י
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת ענת ג'ורג'י

אמן, המשרד המוביל בדירוג של חברת דן אנד ברדסטריט ל-2001 (דנ'ס 100) של משרדי התכנון וההנדסה, מתמחה בעיקר בייעוץ ארגוני - כך טוענים מקורות במשרד תכנון והנדסה מהגדולים בישראל, שהגיע בדירוג זה למקום גבוה.

לדברי המקורות, בספטמבר 2000 שלח מנכ"ל דן אנד ברדסטריט מכתב למשרדם שבו נכתב כי החברה שוקלת להציג לראשונה דירוג של משרדי התכנון וההנדסה הגדולים הפועלים בישראל. עוד נכתב כי הדירוג יבוצע לפי מספר העובדים המקצועיים במשרד. למכתב צורפה רשימה ראשונית של משרדים הפועלים בישראל, והמשרד התבקש לחוות דעה בקשר לדירוג המוצע.

במכתב התשובה ציין מנכ"ל המשרד כי הרשימה כוללת חברות העוסקות בתחומים שונים שאין להם מכנה משותף, והציע לחברה לפנות לארגון האקדמאים העצמאים במקצועות ההנדסה, האדריכלות והטכנולוגיה בישראל. "זהו ארגון הגג המאגד מקצועית וסטטוטורית את כל משרדי ההנדסה העוסקים בתחום", כתב המנכ"ל, "ועל פי טבלת מאגר החברים בו תוכלו לשבץ נכון את המנויים על פי המקצוע, ולעדכן אולי את הפרמטרים למיון". כמו כן פירט המנכ"ל את תחום עיסוקן של כל אחת מהחברות שהופיעו ברשימה.

לטענת מקורות במשרד, תשובתו של המנכ"ל לא זכתה להתייחסות. בהמשך פירסמה החברה ב-26 בפברואר, כחלק מהפרויקט, את הדירוג לקראת פרסום הרשימה בשנתון באפריל. בפרסום הוזכרו אותן חברות שהופיעו ברשימה שצורפה למכתב, כאשר בראש הרשימה, כחברה מובילה, צוינה חברת אמן. לטענת מקורות במשרד המהנדסים, החברה אמנם מעסיקה מהנדסים, אך כמעט אינה עוסקת בתכנון, אלא נותנת בעיקר ייעוץ ארגוני ועוסקת בהשמת כוח אדם.

מקורות במשרד המהנדסים הוסיפו כי פנו לדן אנד ברדסטריט, וזו הודתה בטעות והבטיחה לשנות את הדירוג ולהציג דירוג מתוקן במסיבת עיתונאים המתוכננת באפריל, שבה יוצג הדירוג בכל התחומים.

מדן אנד ברדסטריט נמסר עם זאת כי לא הודו בפני נציגי המשרד בטעות בדירוג, אלא הבטיחו לשקול את הטענות ולתקן את הדירוג בהתאם, אם יהיה בכך צורך.

מנכ"ל דן אנד ברדסטריט, ראובן קובנט, אמר כי החברה מדרגת מדי שנה את מגוון תחומי הפעילות העסקיים כדי למקד את החברות המובילות בישראל, והדירוג מופץ בישראל ובחו"ל. לדבריו, במסגרת זו בוחרת החברה מדי שנה תחומים משמעותיים במשק שלדעתה יש מקום להאיר את פעילותם.

השנה, אמר קובנט, הוחלט לדרג את משרדי התכנון וההנדסה, ונקבע כי בדירוג ישתתפו משרדים המעסיקים מהנדסים במגוון פעילויות, בין היתר גם במשרדי תכנון, וזו הסיבה למגוון המשרדים המופיעים בדירוג.

"כל בקשת ערעור מתקבלת"

קובנט הוסיף כי כל דירוג חדש זוכה לטענות, כי חלק מהגורמים אינם שבעי רצון, לכן מכנסת החברה קבוצות מיקוד ומשפרת את הדירוג בהתאם. לדבריו, כל בקשת ערעור מתקבלת, והטענות נבדקות. קובנט אמר כי הדירוג הסופי יופיע בשנתון, ובמסגרת זו נשקלת האפשרות לקבוע דירוגי משנה לפי התמחויות.

כתבות מומלצות

קנדי כורע ברך מול בית המשפט העליון בוושינגטון, באפריל

העליון בארה"ב: עובדים בבתי ספר רשאים להתפלל במקום עבודתם

אדולף אייכמן. "פנינים" מתועבים

חשבתי שכבר שמעתי הכל. ההקלטות של אייכמן טלטלו אותי

הפגנת מחאה נגד פסיקת העליון, מול בית הנבחרים של יוטה

למה מתכוון בית המשפט העליון בארה"ב כשהוא מדבר על "ניטרליות"

"שבב של אהבה 2". נקודת מבט מקורקעת במציאות

העונה הראשונה היתה מצוינת. השנייה משונה ומהנה לא פחות

גדי סוקניק, חדשות ערוץ 2

המרוויח הגדול ביותר מההתבטאות של גדי סוקניק הוא סוקניק עצמו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ