מאחורי הגלימה / בן-ציון ציטרין

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

היבטים מוסדיים בבית המשפט עליון

בפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר אילן ייפתח מחר כנס שיעסוק בהיבטים מוסדיים הנוגעים לפעילותו של בית המשפט העליון. בכנס, שיימשך שלושה ימים, משתתפים מיטב החוקרים בתחום המשפט הציבורי, שופטי בית המשפט העליון ואישי ציבור.

את הכנס יפתחו פרופ' יעקב נאמן, יו"ר הוועד המנהל של אוניברסיטת בר אילן ופרופ' יורם שחר מהמרכז הבינתחומי בהרצליה. הכנס יינעל על ידי נשיא בית המשפט העליון, אהרן ברק, שיגיב על דברי הדוברים בכנס.

לפניו יתקיים רב שיח בהשתתפות שרי משפטים לשעבר, בהנחיית פרופ' זאב סגל. לצד פרופ' נאמן, יטלו בו חלק גם ד"ר יוסי ביילין ועו"ד חיים צדוק.

הזוכים בתחרות Fast 50 יוכרזו הערב

יו"ר לוקהיד מרטין, ד"ר ואנס קופמן, יכריז הערב בתל אביב על הזוכות בתחרות Fast 50 ל-2000. את התחרות, שהתקיימה בראשונה בישראל, אירגנה פירמת ראיית החשבון בריטמן-אלמגור מרשת דלויט טוש הבינלאומית.

התחרות מדרגת את 50 חברות ההיי-טק שרשמו את שיעור הצמיחה הגבוה ביותר לפי גידול בשווי החברה. יגאל בריטמן, יו"ר ומנהל עסקים ראשי של הפירמה המקומית, מכהן גם כמנהל מחלקת ההיי-טק ברשת העולמית.

גילרמן במקום ארנון

עו"ד יגאל ארנון מסיים תקופת כהונה של 4 שנים כנשיא שוחרי האוניברסיטה העברית בירושלים, לאחר שנבחר ליו"ר חבר הנאמנים של האוניברסיטה. נשיא איגוד לשכות המסחר, דני גילרמן, יחליף אותו בתפקיד.

שכר במילניום החדש

חברת קו מנחה תקיים בתל אביב ביום שלישי, יום עיון שיעסוק בדיני עבודה ושכר במילניום החדש.

עו"ד הילה פורת, מנהלת שירות טלפוני לדיני עבודה ושכר, תרצה על עבודת נשים בראי דיני עבודה. חיים חיטמן, מנהל מחלקת גבייה וביטוח במוסד לביטוח לאומי ברמת גן, ירצה על היבטים בחיובי דמי ביטוח במקרים של קבלת בונוסים, רווחים ומימוש אופציות.

מנירב מייעץ

לפני כמה חודשים פנה נשיא לשכת רו"ח, עופר מנירב, לחברי הלשכה, והציע את עזרתו לחברים המעוניינים למכור את משרדם או להיכנס לשותפויות עם חברים אחרים. למנירב, שהופתע מכמות הפניות, פנו כמה עשרות משרדים וחברים המעוניינים בשותפויות עם משרדים אחרים או במכירת תיק לקוחות.

בשבוע שעבר פנה מנירב שוב לחברי הלשכה, והציע להם להיעזר ברשימת הפונים אליו, וזאת מעבר לחיבורים שכבר הצליח ליצור בין כמה משרדים.

אנגלית שפה קשה

נציבות מס הכנסה קיבלה באחרונה החלטה, שלפיה על כל הדו"חות הכספיים להיות מוגשים בעברית. במפגש בין ועדת המסים של לשכת רו"ח לבין צמרת הנציבות, העירו לנציב, יוני קפלן, כי יצואניות רבות מנהלות ספרי חשבוניות באנגלית, ואף מגישות את הדו"חות הכספיים שלהן בלועזית.

הרו"חים ביקשו מהנציב לרענן את ההסדר שלפיו החברות מגישות דו"חות באנגלית, ורואה החשבון שלהן עוזר למפקח המס לתרגם את הדו"ח לעברית. קפלן השיב לרו"חים, כי מעבר להיבט האידיאולוגי של עברית כשפת המדינה, במשרדי פקידי השומה אין יכולת להתמודד עם האנגלית.

מלגות כרגיל

למרות הידיעות על צמצומים במשרדי רוה"ח הגדולים בישראל עקב משבר ההיי-טק, נרשם שיא בהיקף המלגות שהעניקו המשרדים ב-2001 לסטודנטים מצטיינים לחשבונאות בפקולטה לניהול של אוניברסיטת תל אביב - 44 מלגות בהיקף של כרבע מיליון שקל.

לדברי ראש החוג, ד"ר עמיהוד דותן, סכום המלגה הממוצע מגיע לכ-5,500 שקל. אולי זו הסיבה ששיעור ההצלחה של בוגרי הקורס בחשבונאות פיננסית מתקדמת במועד דצמבר 2000 הגיע ל-96%.

שיתוף פעולה בהוצל"פ

אילן חזני ושוקי שועלי, לשעבר חוקרים כלכליים באגף כונס הנכסים הרשמי של משרד המשפטים, שעסקו בנפרד בייעוץ לפושטי רגל ובליווי חברות בקשיים, סיכמו בשבוע שעבר על שיתוף פעולה בין משרדיהם.

בין השאר ישתפו השניים פעולה בהפעלת אתר התוכן "חובות" באינטרנט, שעוסק בחובות כספיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ