דנקן דונאטס ישראל בסכנת סגירה; מו"מ להכנסת משקיע אסטרטגי

מאת חני ברבש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת חני ברבש

רשת דנקן דונאטס ישראל נמצאת בקשיים פיננסיים, וחייבת כסף לספקים שונים. הרשת תיאלץ, ככל הנראה, להיסגר אם לא יימצא שותף אסטרטגי חדש בתקופה הקרובה. מנכ"ל הרשת, יהודה צדר, אמר אתמול בתגובה כי בימים אלה מתקיים משא ומתן עם כמה גופים המתעניינים בכניסה כשותפים אסטרטגיים. "אני מקווה שהתהליך ייגמר, כך שניתן יהיה להמשיך ולהפעיל את הרשת, ולא ניאלץ לסגור אותה".

צדר אמר כי "המגעים מתקדמים, ונראה לי כרגע כי הרשת תוכל להמשיך ולפעול". לגבי חובות הרשת לספקים, הוא אמר כי "במקביל למשא ומתן עם משקיעים פוטנציאליים, מתקיים משא ומתן עם הספקים על הסדר תשלומים".

הזיכיון להפעלת רשת דנקן דונאטס בישראל מוחזק על ידי חברת די.די ישראל (דנקן דונאטס ישראל), הנמצאת בבעלות איש העסקים האמריקאי הלל ויינברג, המחזיק ב-75% מהחברה; כ-20% מוחזקים על ידי עורכי הדין פיל רוזן וסטיבן עסיס, שיזמו את הקמת הרשת בישראל; וברי אייזנברג מחזיק בכ-5%. לדברי צדר, ויינברג החליט כי הוא מעוניין בהכנסת שותף אסטרטגי בישראל. ככל הנראה, מדובר במשקיע שירכוש את חלקו של ויינברג בחברה.

לרשת היו בעבר תשעה סניפים, אך כיום היא מונה שבעה סניפים בלבד, וסניף חדש, השמיני במספר, נפתח אתמול בדיזנגוף סנטר בתל אביב. לדברי צדר, הרשת פתחה את הסניף החדש למרות המצב, ו"עצם פתיחת הסניף מראה על האמון במותג ובפוטנציאל הגלום בו".

ברשת דנקן דונאטס ישראל נמכרים דונטס, קפה לוואצה, ארוחות בייגל ומיצים טריים. בעבר היוו הדונאטס את עיקר המכירות, כ-85%, אך כיום ירד חלקם לכ-50% עקב הגידול במכירות הבייגל, הנחשבות לגבוהות במיוחד בישראל.

לחברת די.די ישראל יש מותג נוסף שפותח בישראל,

ניו יורק בייגל בר. החנות הראשונה נפתחה בירושלים לפני כחצי שנה, והיא מוכרת מגוון עוגות וכריכי בייגל. צדר אמר כי עם פתיחת החנות היתה התעניינות מצד משקיעים רבים לפתוח חנויות תחת מותג זה בזיכיון, אך עם פרוץ המהומות באוקטובר ירד העניין מהפרק. בנוסף, מספקת החברה לרשת קו-אופ הרבוע הכחול ולרשת שופרסל בייגל קפוא להכנה בבית תחת המותג דנקן דונטס, וכן בייגל המוגש בארוחות במטוסים לחברת תמ"מ.

לרשת דנקן דונאטס, שהוקמה בארה"ב ב-50', יש כ-5,000 סניפים בארה"ב ובכ-40 מדינות נוספות בעולם. הרשת נמצאת בבעלות חברת המשקאות החריפים אלייד דומק הבריטית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ