משגב אישרה הקמת פארק תעשייה עם סכנין; יקבל עדיפות לאומית א'

מאת אבי שמול
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת אבי שמול

פארק תעשייה חדש בבעלות משותפת יהודית-ערבית שייהנה מתנאי עדיפות לאומית א', יוקם בגליל המערבי בין הקריות לכרמיאל. הפרויקט, בהיקף בנוי של 200 אלף מ"ר, תוכנן על ידי משרדי ראש הממשלה והתמ"ס ואושר פה אחד בהצבעה שהתקיימה במליאת המועצה האזורית משגב. השותפות הנוכחית היא עם העיר סכנין, אך בתמ"ס מקווים לצרף לפארק רשויות נוספות מהאזור, בהן עראבה ודיר חנא.

המתחם המיועד לפארק, בגודל של כ-600 דונם, ממוקם מצפון לסכנין ומדרום לאשבל ונמצא בבעלות משותפת של סכנין ומשגב. התוכניות שהוגשו לפני כחודש למינהל מקרקעי ישראל לצורך קבלת הרשאה לתכנון, כוללות פיתוח נרחב של אזור המלאכה הישן של סכנין וסלילת כביש עוקף סכנין (805) שיאפשר הגעה מהירה לפארק.

"14 חברי המועצה חשבו שדווקא על רקע דיוני ועדת החקירה לאירועי אוקטובר (ועדת אור - א"ש), חשוב לאשר את ההחלטה", אומר ראש מועצת משגב, ארז קרייזלר. "לכולם ברור כי אם לא יהיה פה טוב לכולם - אז יהיה פה רע. אני מאוד גאה בהחלטה. זהו מבחן אמיתי למנהיגות".

ראש העיר סכנין, מוסטפה אבו-ראייה, מבקש להסתייע בניסיון של המינהלות הקיימות. "העתיד ייקבע באמצעות כניסה של משקיעים גדולים", אמר. "אנחנו מקווים שיגיעו לכאן מפעלים עתירי כוח אדם".

מנהל אזורי התעשייה בתמ"ס, משה מרחביה, אמר כי בשטח החלו עבודות מיפוי ומונה צוות מתכננים לצורך הגשת תוכניות לוועדה המחוזית. "תהיה כאן עליית מדרגה מבחינת החזות החיצונית", אומר מרחביה. "נעשה הכל כדי למשוך משקיעים. זו תהיה שותפות לא קלה, ולו מכיוון שאפילו שותפות בין יהודים, הקיימת באזורים אחרים, אינה דבר פשוט".

מניסיון העבר ניתן להעריך כי אישור הפרויקט בוועדות התכנון יכול להימשך שלוש-ארבע שנים. עבודות הפיתוח והנחת התשתיות יבוצעו במימון התמ"ס ואילו הרווחים מהשכרת שטחים בנויים וממסי ארנונה יחולקו בין הרשויות. הרכבה של המינהלת עדיין לא נקבע, אך נקבע כי בראשה יעמוד משה יונס, המשמש יו"ר מינהלות אזורי התעשייה בישראל. יונס משמש כיום ראש המינהלות של משגב ותרדיון.

כתבות מומלצות

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

שר החוץ האיראני חוסיין אמיר־עבדולליהאן ועמיתו הרוסי סרגיי לברוב בטהראן, אתמול. איראן מוטרדת לא רק מישראל, אלא גם מהמחאה נגד הממשלה

זרועותיו של התמנון האיראני חשובות יותר מראשו

פרארי קופצת

נהגים בפורמולה 1 חוששים ש"יזדקקו למקל הליכה בגיל 30"

המאחז מצפה דני, אתמול. חיבור מאחזים לחשמל היה לציפור הנפש של ח"כ ניר אורבך

מהבנייה ועד הכספים החדשים למתנחלים: השנה של הממשלה מעבר לקו הירוק

הילה רוח. "יצאו באלבום החדש כמה שירים עם לב. ויש לי לב"

"באלבום החדש רציתי לחלוץ שד. אתה יכול לצטט"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ