המדינה משלימה את הפרטת שקם - תמכור 23% מהחברה

מאת אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת אורה קורן

רשות החברות הממשלתיות משלימה את הפרטת שקם, ומפרסמת היום (רביעי) הצעה למכירת יתרת אחזקותיה (23.33%) למשקיעים פרטיים בשלוש יחידות שוות. במהלך מאי תוציא המדינה למכירה את יתרת מניותיה (23.33%) גם בחברה הבת של שקם - שקם נדל"ן. קבוצת אלקו, שבבעלות גרשון זלקינד, היא בעלת השליטה בשקם (54.02%) ובשקם נדל"ן (53.51%). יתרת מניות שקם ושקם נדל"ן (כ-23.5%) נמצאות בידי הציבור.

שווי השוק של חברת שקם עומד על כ-15.4 מיליון דולר. על פי הצעת רשות החברות הממשלתיות, מחיר החבילות לא יפחת מהמחיר המינימלי, המבוסס על שווי השוק של החברה. ב-2000 הסתכמו מכירות השקם ב-733 מיליון שקל, והרווח הנקי הגיע לכ-8.4 מיליון שקל. ההון העצמי של החברה עומד על כ-73 מיליון שקל.

נוהל המכירה קובע כי המועד האחרון להגשת בקשות לרכישת מניות המדינה בשקם הוא ה-23 באפריל 2001. בהתאם לתקנון החברה, בעלי מניות זכאים למנות דירקטור בגין כל 7% ממניות החברה. אם ההצעות שיוגשו לא יספקו את המדינה, היא תממש את האופציה (מסוג PUT) שניתנה לה במעמד מכירת אחזקותיה לאלקו במאי 2000, למכירת יתרת מניותיה לפי שווי מוסכם מראש. ההסכם קובע שווי מניה במכירה של 97% משער הסגירה הממוצע של מניית השקם בבורסת תל אביב ב-120 ימי המסחר שקדמו להודעת המימוש.

שקם, שהוקמה ב-51', פועלת כחברה מעורבת (ממשלתית פרטית), ומתמקדת בהפעלת רשתות שיווק קמעוניות בתחומי החשמל והאלקטרוניקה. החברה מעסיקה כיום כ-900 עובדים, מהם 350 עובדים קבועים בהסכם עבודה קיבוצי, 150 עובדים על בסיס חוזים אישיים ו-400 עובדים זמניים ועובדי חברות השמה. לפני כחודש הגיעה רשות החברות הממשלתיות להסדר עם העובדים שהבטיח את תמיכתם בתהליך ההפרטה. ההסכם קובע בין השאר, כי העובדים "יפוצו על עוולות עבר", כהגדרתם. כל עובד בהסדר הקיבוצי יקבל תשלום בהיקף של שתי משכורות. המדינה תעביר את התשלום מתמורת מכירת מניותיה בשקם.

כתבות מומלצות

עוברת אורח ליד מתקן למסכות נגד קורונה ב הרצליה

A woman walks past a stack of used and discarded surgical masks hanging allong a fence in Israel's Mediterranean coastal city of Herzliya on January 3, 2022. (Photo by JACK GUEZ / AFP)

מסכה מסכות
קורונה
הקורונה
וירוס
נגיף
מגיפה
מגיפת
מגפה
מגפת
מחלה
בריאות 
עולמית
corona
coronavirus disease 2019
coronavirus disease 2020

קוביד
COVID 19
COVID-19

מיליון כניסות בשבוע: ההצלחה המפתיעה של אתר נתוני הקורונה של משרד הבריאות

עאדל בבית המשפט במנסורה, מצפון לקהיר. "היא אמרה לי שלעולם לא תאהב אותי ושהיא אינה רוצה כל קשר אתי"

"זהו מס החופש שהאשה תשלם". התגובות לרצח מעידות שהדרך ארוכה

נעה אילן, "דואט", 2020

צפיתי, האזנתי, התקרבתי, צילמתי, עליתי וירדתי 4 קומות. לא הבנתי

מנהיג מפלגת חוק וצדק ירוסלב קצ'ינסקי בוורשה, בפברואר

האיש החזק בפולין לעג לטרנסים: "אני לא ולדיסלב, מעכשיו אני זושה"

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ