תגובות בעולם

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

רוסיה

מוסקווה (רויטרס). רוסיה אמרה אתמול שהניסיון של כוחות הביטחון הסרביים לעצור את מילושביץ' הוא עניין פנימי סרבי. רוסיה גינתה את הניסיונות החיצוניים להשפיע על בלגרד.

רוסיה היתה ונותרה בעלת ברית קבועה של בלגרד, גם בתקופה שבה כיהן מילושביץ' כנשיא. ואולם, הכרתה של רוסיה בנשיא החדש, ווייסלב קושטוניצה, היתה הסיבה העיקרית להדחתו הסופית של מילושביץ' מהשלטון.

בריטניה

לונדון (רויטרס). שר החוץ הבריטי, רובין קוק, בירך אתמול על הניסיונות לעצור את מילושביץ' ביוגוסלוויה, כצעד ראשון לקראת הסגרתו לבית הדין לפשעי מלחמה של האו"ם בהאג, כדי שיעמוד לדין באשמת ביצוע פשעים נגד האנושות.

"אני חושב שזה צעד מאוד מועיל. אנו קרובים כעת יותר מתמיד לראות את מילושביץ' בהאג - וזאת צריכה להיות המטרה הסופית", אמר קוק בראיון לרשת הטלוויזיה "סקאי". "אם אנחנו רוצים שסרביה תהיה חלק מהקהילה הבינלאומית היא צריכה לקבל על עצמה את אותה מחויבות שיש לקהילה הבינלאומית, ושריה מבינים זאת, וכדי להיות הוגנים כלפיהם חשוב לציין שבתקופה האחרונה הם כבר הסגירו לידי בית הדין בהאג פעמיים את אנשיהם", אמר קוק.

איטליה

רומא (רויטרס). ראש ממשלת איטליה, ג'וליאנו אמאטו, אמר אתמול שהניסיון לעצור את מילושביץ' שיפר את מעמדה של יוגוסלוויה בקהילה הבינלאומית.

"זה סופו של שלב וכעת אין ספק שיוגסלוויה שיפרה את מעמדה בקהילה הבינלאומית", אמר אמאטו לעיתונאים. "כעת עלינו לראות מה יקרה: האם המעצר הוא צעד ראשון לקראת קיום הליכים משפטיים ביוגוסלוויה לפני הסגרתו לבית הדין הבינלאומי בהאג? הדבר טרם ברור. אולם גם אם שני צעדים ראשונים אלה יתממשו, הדבר ייתפש כצעד משמעותי", אמר אמאטו.

נאט"ו

לונדון (רויטרס). חברות ברית נאט"ו קידמו בברכה את הדיווחים מבלגרד, על הניסיונות לעצור את נשיא יוגוסלוויה לשעבר, סלובודן מילושביץ'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ