פרס קרא לערפאת לפתוח מיד במו"מ על הפסקת האלימות

מאת אלוף בן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת אלוף בן

שר החוץ, שמעון פרס, קורא לרשות הפלשתינית לפתוח מיד בשיחות עם ישראל על הפסקת הטרור והאלימות, ולאחר מכן לחדש את המו"מ לשלום "ללא תנאים מוקדמים".

בפגישה עם השגרירים המכהנים בישראל ביום שישי, אמר פרס כי "הפלשתינאים אמרו שינהלו מו"מ רק על הסדר קבע, ואצלנו יש מי שמדבר רק על הסדר ביניים. זו תהיה טעות שלא לנהל מו"מ מדיני, רק כיוון שאין הסכם על הכותרת". לדבריו, "אחרי הפסקת הטרור יש להתחיל במו"מ ולראות לאן נגיע".

פרס חזר על עמדתו ש"אי אפשר לכבות אש באש ויש צורך גם במים". לדבריו, "הפלשתינאים מבקשים להמשיך במו"מ במקום שבו הופסקו השיחות. אבל טאבה היא רק מקום טכני. ביל קלינטון, אהוד ברק וג'ורג' בוש הודיעו שהצעות קלינטון להסכם קבע אינן קיימות יותר, אחרי שהפלשתינאים לא קיבלו אותן".

פרס אמר שיו"ר הרשות הפלשתינית, יאסר ערפאת, "הוא פרטנר ולא מטרה". לדבריו, "ערפאת שגה בדחיית יוזמת קלינטון, ואנו מצפים שיגיד בקול רם וברור שהוא יקיים את מכתבו ליצחק רבין מספטמבר 93', שבו התחייב לפתרון מחלוקות רק בדרכי שלום, ושינקוט צעדים נגד הטרור".

לדברי שר החוץ, "הודענו יותר מפעם אחת, שהממשלה הזו לא רוצה להמשיך במה שקוראים הכיבוש הישראלי. ואם תשתמשו במינוח הזה, הפלשתינאים לוחמים אולי נגד כיבוש, אבל אנו נלחמים על חיינו".

נציגי ירדן ומצרים שאלו את פרס על הטענות הפלשתיניות שישראל עידכנה את ממשלותיהם ואת ארה"ב לפני ההפצצות על עזה ורמאללה ביום רביעי שעבר. הוא הכחיש את הדברים.

נציג הוותיקן שאל על כריתת העצים בשטחים ופרס השיב: "שרון אמר שהוא מתנגד לכריתת עצים, כי הוא חקלאי, ואם צריך למנוע מסתור ממחבלים, יש לגזום רק ענפים נמוכים".

כתבות מומלצות

בילי אייליש וטיילור סוויפט. חולקות תדהמה עם הקהל

"שבית המשפט יילך להז***": הכוכבים מוחים על ביטול הזכות להפלות

מצעד מחאה של תומכי הליכוד ונתניהו בכיכר הבימה בתל אביב, בינואר

במידה רבה, זהו סיפור כישלונו של השמאל הישראלי כולו

נבחרת הנוער של ישראל חוגגת. תהיה בחצי הגמר היורו, ובמונדיאל בשנה הבאה

נבחרת הנוער בכדורגל עלתה לחצי גמר היורו, ולראשונה גם למונדיאל

צילום: אמיל סלמן

האם ייתכן שמגע עם האדמה משפר את המערכת החיסונית?

משה טוב עם אשתו רות וילדיהם. הסיפור הוסתר במשך שנים

מתחת לאף של פינושה, השגריר הישראלי הציל מאות צ'יליאנים ממוות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ