סוכן האף-בי-אי המואשם בריגול ניסה להמיר את דתה של חשפנית

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

מדיווח שהופיע אתמול (חמישי) בעיתון "ואשניגטון פוסט" עולה כי רוברט האנסן, סוכן האף-בי-איי לשעבר המואשם בריגול למען מוסקווה, הוציא לפחות 10,000 דולר לרכישת מכונית לחשפנית מקומית, ושיכנע אותה ללכת לכנסייה - כנראה בניסיון להמיר את דתה.

חוקרים פדרליים מראיינים כעת את האשה ובודקים אם האנסן קנה לה גם כרטיס טיסה לטוקיו - כך דיווח "ואשינגטון פוסט" בצטטו מקורות לא מזוהים בשירותי המודיעין. החוקרים חשפו את הפרשה כחלק מניסיונם לגלות מה קרה לכמעט 600 אלף דולר במוזמנים וביהלומים, אותם קיבל האנסן במשך 15 שנים תמורת ריגול למען רוסיה וברית המועצות.

לדברי העיתון, בידי החוקרים מצויות הוכחות לכך שהאנסן התיידד עם רקדנית שפגש במועדון חשפנות בתחילת שנות ה-90, וכי יותר מפעם אחת הוא ליווה אותה לתפילות בכנסייה הקתולית בה היה חבר. לדברי החוקרים אין כל עדויות הרומזות לקיום קשר מיני בין האנסן והאשה, שזהותה לא נחשפה. החוקרים מאמינים כי האנסן, שתואר כשמרני ודתי אדוק, ניסה להמיר את דתה.

עורך דינו של האנסן, פלאטו קצ'ריס, סירב לדון בנושא. לדבריו, יטען מרשו כי הוא 'חף מפשע' בנוגע להאשמות הריגול, שהעונש המרבי עליהם הוא עונש מוות.

האף-בי-איי האשים את האנסן, אב לשישה שעבד 25 שנים בסוכנות, בהעברת 6,000 מסמכים סודיים לסוכנים סובייטים, ולאחר מכן לרוסים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ