ההריגה בגלל כיסא נוח: 3 שנות מאסר נגזרו על אליהו עוקרבי

מאת צבי הראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת צבי הראל

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, ד"ר עודד מודריק, גזר אתמול שלוש שנות מאסר בפועל ושנתיים על-תנאי על אליהו עורקבי, שהורשע בהריגתו של אלון מיכאלי. הריגתו של מיכאלי היתה בתום עימות בין שתי חבורות צעירים בחוף הילטון בתל אביב שגלש לתגרות ידיים. עילת העימות היתה גזילתו כביכול של כיסא נוח.

התובעת, עו"ד רות ארז, הסבירה כי הסיבה לסיום המשפט בעסקת טיעון היא קושי ראייתי שהתברר תוך כדי ניהול המשפט, שלא הגיע לסיומו. בכתב האישום המקורי הואשם עורקבי בהריגה ובעבירה נוספת של חבלה חמורה. בכתב האישום המתוקן הוכנסו שני שינויים: עבירת החבלה נמחקה וביחס לעבירת ההריגה הוסכם כי במקום האחריות כמבצע בלבדי הורשע הנאשם בעבירת הריגה על בסיס שותפות ("כמבצע בצוותא עם אחרים").

בפתח נימוקיו כתב השופט, כי "קול דמיו של המנוח צועקים אלינו מן החול אשר על שפת ימה של תל אביב". השופט פסק, כי גם עונש כפול, וגם פי ארבעה מן העונש המוצע בעסקת הטיעון, ספק אם יכול להוות תגובה עונשית הולמת למעשה נפשע שתוצאתו קיפוח חיי אדם. מצד שני, הוסיף השופט, "באה התביעה ובפירוט רב, הניצב על אדני הגיון, הראתה מערכת ראייתית בעייתית".

השופט ציין כי ייחוס האשמה כלפי הנאשם כנאשם יחיד נשען על כרעי תרנגולת של עד שמהימנותו מפוקפקת. לדעתו, הוא אינו יכול לקבוע כעת מה היו תוצאות המשפט ומה היתה הכרעת הדין אילו נשמע המשפט עד סופו. עם זאת, הוא סומך על אמירת התובעת כי בחנה היטב את הראיות שבידיה והגיעה למסקנה כי אין ביטחון בהרשעת הנאשם.

הסניגור, עו"ד משה שרמן, אמר כי הוא מביע צער על מות מיכאלי.

כתבות מומלצות

נעל שנמצאה בחפירות. החוקרים משתמשים בשיטות ובכלי עבודה מעולם הארכיאולוגיה

נעלי ילדים וכלי אוכל נמצאו בבונקר של מפקד מרד גטו ורשה אנילביץ'

שר הביטחון בני גנץ וסגן הרמטכ"ל הרצי הלוי (במרכז), בסיור במרחב התפר בשומרון, באפריל. הכרחי כי מינוי הרמטכ"ל ישקף התאמה מרבית בין הדרך שיתווה לצבא ובין השקפת העולם של הדרג הפוליטי

אין סיבה להצטדק. מינוי הרמטכ"ל הוא הליך פוליטי מובהק, וזה הכרחי

בן עמי ומנכ"לית משרד התחבורה מיכל פרנק. באופן אבסורדי, ככל שחדר המזוודות האבודות יהיה עמוס יותר כך ייטב עם פרנק

לישראל אין פתרון. עכשיו זה בטיסות, מחר - חכו ותראו

חבר הכנסת איתמר בן גביר
מליאת הכנסת 20.06.2022
הכנסת ה-24
העשרים וארבע
הממשלה השלושים ושש
ה-36
כנסת ישראל
ירושלים
י-ם
מליאה
דיוני המליאה

התקשורת מכורה, וככה דמות קיצונית ומקטבת צוברת כוח

"דבר עם הסוכן שלי". מי בכלל צריך את העיבוד?

המקור הצרפתי מביס את הגרסה הבריטית בנוקאאוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ