מפוטרי המועצה הלאומית למניעת תאונות דרכים מאיימים לפעול נגד ההסתדרות

מאת חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת חיים ביאור

35 מעובדי המועצה הלאומית למניעת תאונות דרכים שפוטרו במארס 99' עקב הפסקת תקצוב פעילות המועצה על ידי משרד התחבורה, מאיימים לקיים פעולות מחאה נגד ההסתדרות או לפתוח בהליכים משפטיים נגדה.

העובדים, שעסקו בהדרכת הציבור ובני נוער בעניינים הנוגעים למניעת תאונות דרכים ובתפקידים ניהוליים במשרדי המועצה, עדיין לא מימשו את הזכויות לפיצויים שצברו במשך עבודתם במועצה, וכמו כן לא שולם להם שכר עבור חמישה חודשים מתוך השנתיים שחלפו מאז נסגרה המועצה. החוב למפוטרי המועצה, כ-2 מיליון שקל, לא שולם להם, למרות פסיקת בית הדין האזורי לעבודה שחייב את המועצה לעשות כן.

בית המשפט המחוזי בחיפה אשר דן בבקשת העובדים לפירוק המועצה, מינה נאמן מטעמו, רו"ח נסים גיא, הפועל כדי למכור את נכסי המועצה, בעיקר את משרדיה לשעבר ברמת אביב. ואולם לא ניתן להוציא לפועל את המכירה כל עוד ההסתדרות אינה מסירה את הערת האזהרה שרשמה לבניין המשרדים אצל רשם המקרקעין.

הלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות מסרבת למחוק את הערת האזהרה, באומרה כי תעשה זאת רק אם תימחק הערת האזהרה שרשם לטובת הנהלת המועצה עו"ד אליהו לוין (בנו של השופט בדימוס בבית המשפט העליון דב לוין ששימש יו"ר המועצה). עו"ד לוין שייצג את המועצה במגעים למכירת הנכס, הודיע בימים אלה במכתב לבא כוח העובדים, כי אין צורך בכך שיסיר את הערת האזהרה כדי שישולמו ההתחייבויות הכספיות לעובדים.

העובדים המפוטרים - המיוצגים ברובם על ידי עו"ד שלמה בכור, והיתר מיוצגים על ידי עו"ד דב קהת - מאיימים עתה לפנות שוב לבית המשפט המחוזי ולבקשו לאלץ את ההסתדרות למחוק את הערת האזהרה על משרדי המועצה הלאומית למניעת תאונות כדי שניתן יהיה למכור את הנכס ולממן מתמורתו את הזכויות שלטענתם מגיעות להם.

לא ניתן היה להשיג אתמול את תגובת ההסתדרות לדברים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ