שעתם היפה של הצמחונים

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

במשך תקופה ארוכה מדי נחשבו הצמחונים לתמהונים ומוסרניים בארצות הברית - המדינה שמצאה את הגדרתה העצמית בנקניקיות והמבורגרים ולא בגזרים וטופו. אבל עכשיו נראה שהגלגל התהפך. אוכלי בשר שרויים בבהלה בגלל התפשטות מחלת הפרה המשוגעת הבלתי ניתנת לריפוי. הם חשים נרדפים על ידי תמונות של גוויות נגועות של פרות וכבשים, הנשרפות בבריטניה בניסיון לעצור את התפשטות מחלת הפה והטלפיים. והספר "אומת המזון המהיר: הצד האפל של הארוחה הכל-אמריקאית", רב מכר חושפני מאת אריק שלוסר, מגלה יותר מכפי שרבים היו רוצים לדעת על כל אותם המבורגרים. האם לא הגיע תורם של הצמחונים לומר "אמרנו לכם"?

"כמובן שבקרב ידידי יש הרבה צהלות ושמחה לאיד", אמר רין ברי, מורה והיסטוריון של הצמחונות, שבין השאר כתב ספר שכותרתו "צמחונים מפורסמים והמתכונים שלהם". "אבל רבים חשים צער על כך שאנשים רבים יותר אינם פונים לצמחונות. ידיד בבבריטניה אמר לי שהתאחדויות צמחוניות אינן מנצלות את הבהלה כפי שצריכות היו לעשות. צמחונים צריכים להיות יותר אופורטוניסטיים בגיוס צמחונים פוטנציאליים לתנועה".

תדמית הגברת החסודה

הצמחונות המאורגנת לא הצליחה להשפיע במידה רבה על אוכלי הבשר, מעבר לתחושת העוינות שעוררה בהם. הדימוי המקובל שלהם היה תמיד אי שם בין הגברת החסודה שמטיפה להתנזר ממשקאות חריפים לבין רופא האליל. אנשים אהבו לתאר אותם כצדקנים ותמהונים, שכל שאיפתם היא למנוע מאחרים את שמחות החיים. סטריאוטיפ זה עוד התפתח ב-30 השנים האחרונות כדי לכלול היפים ואנשים אחרים, שהמודעות הפוליטית, המוסרית או הרפואית שלהם עוצבה על ידי התסיסה של שנות ה-60.

לתדמית זו סייע דחף של אמריקאים רבים לראות בירקות מלה נרדפת לעונש, או לפחות להעדר הנאה - "תאכל את הירקות שלך או שלא תקבל קינוח!". דורות של ילדים שגדלו על שימורי אפונה משמימים וראשי לפת מוקפאים חסרי טעם, אכן ראו באכילת ירקות עונש. אבל זה השתנה בעשרות השנים האחרונות, כשאמריקאים רבים יותר התנסו בהנאות של אכילת ירקות עונתיים שגודלו במשקים. מסעדות ששימשו ציוני דרך, כמו "שה פאניס" בברקלי שבקליפורניה, הכינו ארוחות שהתמקדו בירקות טריים וטעימים להפליא ואמריקאים נעשו פתוחים יותר למטבחים השמים דגש על ירקות, מהמטבח ההודי ועד האיטלקי.

"יש עדיין מיתוסים רבים על צמחונים שצריך להתגבר עליהם", אמרה ג'ואן סטפניאק, נציגת ההתאחדות הצמחונית הצפון אמריקאית בדולגוויל, ניו יורק. "הם מאמינים שצמחונים ניזונים אך ורק מעלי לפת ומגזר. אבל לנוכח ספרי בישול, מסעדות ומופעי טלוויזיה צמחוניים רבים יותר, אנשים מתחילים להבין שארוחות צמחוניות יכולות להיות לא רק יפות אלא גם טעימות ומיועדות לאניני טעם".

עמדה מוסרית

עם זאת, גם אם אמריקאים רבים חשים התלהבות חדשה כלפי ירקות, יחסם לצמחונות הוא עניין שונה. ואילו צמחונים רבים, מצדם, לא משנה עד כמה הם בטוחים בעמדתם המוסרית, מגלים לעתים קרובות ספקנות כלפי חבורה של אוכלי בשר מבוהלים, שרק באחרונה דחפו הצדה את הסטייקים שלהם. "צמחונים רבים מסתכלים מלמעלה על אנשים שמוותרים על בשר מתוך בהלה או ממה שצמחונים מכנים 'הסיבות הלא נכונות'", אמר ברי, "אבל אני אומר שכל סיבה לא לאכול חיות היא סיבה טובה".

בעיני מרבית הצמחונים, היעד אינו רק ויתור על בשר אדום. יש כאלה שבשבילם גם ויתור על כל סוגי הבשר אינו מספיק. הם יכולים להיהפך לצמחונים מחמירים, שאינם אוכלים שום מוצרי בעלי חיים, גם לא חלב או ביצים ממשקים אורגניים וגם לא דבש. מחמירים עוד יותר הם אלה האוכלים מזונות גולמיים בלבד, ללא בישול, או אוכלי פירות בלבד.

ברי, בן 46, אוכל מזונות גולמיים בלבד מאז 1994, לאחר שנים שבהן כבר ויתר כליל על מוצרי בעלי חיים. לדבריו, אכילת מזון גולמי מחזקת את מרצו ומשחררת אותו מהצורך לבשל. "אני גם מרגיש שתרמתי תרומה קטנה לבריאות האקולוגית של כדור הארץ בכך שלא צרכתי דלק מאובנים למטרות בישול", אמר ברי. סיבות כאלה בוודאי לא יקסמו לאוכלי בשר מושבעים. גם לא הדוגמאות של צמחונים מפורסמים כמו פול מקרתני ויצחק בשוויס זינגר, שלא לדבר על ליאונרדו דה וינצ'י. גם ישו היה צמחוני, אמר ברי, אבל בניגוד לדעה המקובלת, לא היטלר.

במהלך ההיסטוריה שלהם אימצו אמריקאים ירקות באורח תקופתי בלבד, בעיקר בעת שפקדו אותם גלים של פחדי מזון שונים. אנשי רפואה רבים במאה ה-19 האמינו שאכילת בשר אינה בריאה, אמר אנדרו סמית, המלמד היסטוריה של מזון והכנתו ב"בית הספר החדש למחקר היסטורי" בניו יורק. "היתה תפישה רפואית של העולם, שלפיה אכילת בשר גורמת מחלות משום שהיא מעבירה לאדם לחות רעות", אמר. דומה יותר למצב הנוכחי, אמר, היתה מגיפת שחפת בשנות ה-40 של המאה ה-19 בניו יורק, שהיתה קשורה לחלב. התברר שפרות חולבות, שהועברו לעיר כדי לספק חלב טרי, ניזונו מפסולת של מבשלות שיכר ופסולת אחרת וכך העבירו את המחלה.

חמאת הבוטנים כמשל

יהיו אשר יהיו נטיותיו התזונתיות של האדם, הצמחונות ללא ספק הביאה לאנושות אי אילו תגמולים שאין להתכחש להם. ד"ר ג'ון הרווי קלוג, הידוע בעיקר כממציא דגני הבוקר, היה צמחוני שהאמין שכל מוצרי בעלי החיים רעים לבריאות. אבל הוא לא רק נזף, אלא גם נקט פעולה. בתשובה לאלה שחששו כי תזונה צמחונית לא תספק חלבונים במידה מספקת, הוא הוציא פטנט לתהליך להכנת חמאת בוטנים. כפי שיודעים דורות של הורים, האורזים את תיקי האוכל של ילדיהם לבתי הספר, זהו המזון המהיר הטוב מכולם.

(פורסם במקור ב-

(8.4

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ