הוצאו מכתבי פיטורים לכל עובדי TWA בישראל

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

כל 75 עובדי חברת התעופה האמריקאית TWA בישראל יקבלו היום מכתבי פיטורים. את האישור לפיטורי העובדים קיבלו אתמול המפרקים הזמניים של החברה בישראל, עוה"ד אבי שרף וחנן דורון, משופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ורדה אלשיך.

עם זאת, השופטת אישרה את בקשת המפרקים להמשיך ולהעסיק זמנית 14 מהעובדים, כדי שיסייעו בניהול הפירוק של החברה. השופטת גם אישרה למפרקים לפרסם מודעות כדי לקבל הצעות מחיר מרוכשים פוטנציאליים לנכסי החברה בנתב"ג - בעיקר ציוד וחלפים למטוסים.

עו"ד שרף אמר אתמול כי גובה הפיצויים שישולמו למפוטרים תלויים בסכום שהמפרקים הזמניים יצליחו לגייס ממכירת נכסי החברה ובכל מקרה לא יפחתו מהשיעור הקבוע בדיני הפירוק.

בהסתדרות הפקידים, המלווה את תהליך הפירוק ב-TWA, מעריכים כי שווי נכסיה של חברת התעופה האמריקאית בישראל נמוך בהרבה מהיקף התחייבויותיה ל-100 עובדיה וגמלאיה. לדברי מחזיק תיק עובדי חברות התעופה, מרדכי גלר, היקף ההתחייבויות הוא 14 מיליון דולר, בעוד שנכסי החברה - המשרדים ברחוב הירקון בתל אביב והחלפים למטוסים - מוערכים בשני מיליון דולר בלבד.

גלר אמר כי הסכום הסופי שיגוייס לשם תשלום הזכויות לעובדים ולגמלאים ייוודע לאחר שתוכרע התביעה שהגישה TWA לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד חברת שירותי תעופה - על סך 13 מיליון דולר.

כתבות מומלצות

קנדי כורע ברך מול בית המשפט העליון בוושינגטון, באפריל

העליון בארה"ב: עובדים בבתי ספר רשאים להתפלל במקום עבודתם

אדולף אייכמן. "פנינים" מתועבים

חשבתי שכבר שמעתי הכל. ההקלטות של אייכמן טלטלו אותי

הפגנת מחאה נגד פסיקת העליון, מול בית הנבחרים של יוטה

למה מתכוון בית המשפט העליון בארה"ב כשהוא מדבר על "ניטרליות"

"שבב של אהבה 2". נקודת מבט מקורקעת במציאות

העונה הראשונה היתה מצוינת. השנייה משונה ומהנה לא פחות

גדי סוקניק, חדשות ערוץ 2

המרוויח הגדול ביותר מההתבטאות של גדי סוקניק הוא סוקניק עצמו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ