פרטנר - ירידה של 12% בהכנסה ממנוי ברבעון הראשון

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

נמשכת הירידה בהכנסה הממוצעת של פרטנר מלקוח. מנתונים שפירסמה אתמול החברה עולה כי ההכנסה החודשית הממוצעת של החברה ממנוי הסתכמה ברבעון הראשון של 2001 ב-232 שקל, ירידה של 12% לעומת הרבעון האחרון של 2000, בו הסתכמה ההכנסה ב-265 שקל. מספר הדקות הממוצע ללקוח ירד ב-13%.

על פי ההערכות ההכנסה של פרטנר ממנוי גבוהה בכ-15% מהממוצע בשוק הסלולרי בישראל. אחת הסיבות לכך היא ההכנסה הגבוהה יחסית של פרטנר משיחות חוץ ומשירותים שהיא נותנת לתיירים המשתמשים בעת שהותם בישראל במכשירי ה-GSM שלהם. פרטנר היא ספקית ה-GSM היחידה בישראל, ולכן יש לה הכנסות גבוהות במיוחד משירותים לתיירים. הכנסותיהן של פלאפון וסלקום משירותים לחו"ל נמוכות יחסית.

הירידה בהכנסה ללקוח אופיינית לכל השוק הסלולרי בישראל, והיא נובעת מהשינוי המתמשך בהרכב המנויים. מרבית המנויים החדשים הם לקוחות פרטיים שהתקשרותם עם החברה נעשית על בסיס חבילות מוזלות או שיחות בתשלום מראש ("פרי-פייד"), בעוד שהלקוחות המבוססים והעסקיים נמנים בעיקר עם מאגר הלקוחות הוותיקים של החברות הסלולריות. לדברי פרטנר מספר המנויים שלה גדל ברבעון הראשון של 2001 ב-170 אלף והסתכם ב-1.004 מיליון לקוחות. סמנכ"ל פרטנר, דן אלדר, אמר כי כמחצית מהמנויים החדשים הצטרפו על בסיס פרי-פייד.

פרטנר דיווחה גם על המשך הירידה בעלות רכישת לקוח, שהסתכמה ברבעון הראשון ב-535 שקל - ירידה של כ-10% לעומת הרבעון הקודם. ברבעון המקביל אשתקד הסתכמה עלות רכישת לקוח ב-1,384 שקל. הירידה משקפת בעיקר את מדיניות החברה להקטין את סבסוד רכישת המכשירים החדשים עבור הלקוחות. פרטנר יכולה לעשות זאת בלי לוותר על מחירים תחרותיים בעיקר בזכות המחירים הזולים יחסית של ציוד הקצה במערכות GSM. הורדת עלות רכישת הלקוחות מסייעת לחברה לשפר מרבעון לרבעון את תוצאותיה התפעוליות. הדו"ח הכספי המלא של פרטנר צפוי להתפרסם ב-17 במאי.

כתבות מומלצות

בילי אייליש וטיילור סוויפט. חולקות תדהמה עם הקהל

"שבית המשפט יילך להז***": הכוכבים מוחים על ביטול הזכות להפלות

מצעד מחאה של תומכי הליכוד ונתניהו בכיכר הבימה בתל אביב, בינואר

במידה רבה, זהו סיפור כישלונו של השמאל הישראלי כולו

נבחרת הנוער של ישראל חוגגת. תהיה בחצי הגמר היורו, ובמונדיאל בשנה הבאה

נבחרת הנוער בכדורגל עלתה לחצי גמר היורו, ולראשונה גם למונדיאל

צילום: אמיל סלמן

האם ייתכן שמגע עם האדמה משפר את המערכת החיסונית?

משה טוב עם אשתו רות וילדיהם. הסיפור הוסתר במשך שנים

מתחת לאף של פינושה, השגריר הישראלי הציל מאות צ'יליאנים ממוות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ