האוצר מתנגד להפעלת מתקן ההתפלה ע"י מקורות

מאת עמירם כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת עמירם כהן

מחלוקת על הפעלת מתקן ההתפלה שתקים חברת מקורות באשדוד עשוייה לעכב את הקמתו. בישיבת שרים שהתקיימה ביום ראשון בנושא משבר המים החליט ראש הממשלה, אריאל שרון, כי מקורות תפרסם מייד מכרז להקמת מתקן התפלה למי ים באשדוד, בהספק של 45 מיליון מ"ק מים בשנה. בהחלטה נקבע כי הקמת המתקן תתבצע בשיטת Turn Key (היזם מממן ומקים את הפרויקט והלקוח מפעיל אותו). מקורות התחייבה לפרסם את המכרז לרכישת הציוד ולבחירת הקבלן שיקים את המתקן בתוך כמה שבועות, ולהקים את המתקן בתוך שנה וחצי מיום חתימת החוזה עם הקבלן.

בדיון ביום ראשון התנגד שר האוצר, סילבן שלום, לתוכנית למסור למקורות את הפעלת המתקן, ולכן לא התקבלה החלטה בעניין. התנגדותו של שלום התבססה על החלטת ממשלה מתקופת בנימין נתניהו, לפיה חברות ממשלתיות לא יקימו ולא יפעילו מתקני התפלה. לדעת משרד האוצר, מפעיל המתקן צריך להיקבע במכרז המיועד למגזר הפרטי, בו תוכל להשתתף גם חברת מקורות ייזום ופיתוח - חברת הפרויקטים שתוקם על ידי מקורות במסגרת השינוי המבני שהממשלה החליטה ליישם בחברה. יישום המבנה החדש מתעכב זה שנתיים, בשל התנגדות העובדים.

מנכ"ל מקורות, עמוס אפשטיין, אמר אתמול (שלישי) כי החברה תפרסם את המכרז ותקים את המתקן, תוך הבנה כי עניין ההפעלה יידון בעתיד. לדבריו, "לא נעכב את הקמת הפרויקט במצב בו נמצא משק המים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ