יצחק יעקב עבר בדיקות לבחינת מצבו הבריאותי

צבי הראל
מאת חיים שדמי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי הראל
מאת חיים שדמי

יצחק יעקב הגיע אתמול (שני) בבוקר לבית חולים אסף הרופא, שם עבר סדרת בדיקות, בהן בדיקת לב במאמץ שנערכה במכון הלב. יעקב עזב את המקום בצהריים בניידת של שירות בתי הסוהר. משיקולי אבטחה ועל מנת שלא להיכנס אל בית החולים דרך חדר המיון, הגיע יעקב תחילה למכון האנדוקרינולוגי באסף הרופא.

תא"ל במיל' יצחק יעקב, בן 75, מואשם במסירת ידיעה סודית ללא סמכות בכוונה לפגוע בביטחון המדינה. הוא שימש ראש היחידה לפיתוח אמצעי לחימה בצה"ל בין השנים 63' ל-73'. אתמול התנהל דיון בעניינו בדלתיים סגורות בבית המשפט המחוזי בתל אביב. סניגורו, עו"ד יהושע רזניק, הגיש בקשה לדון מחדש בעניינים הקשורים למעצרו.

הסניגור העלה בדיון טרונייה לגבי תנאי מעצרו של הנאשם. הוא הדגיש באוזני השופטת, ברכה אופיר-תום, כי הנאשם עבר ניתוח מעקפים. היועץ המשפטי של שירות בתי הסוהר (שב"ס) אמר בתשובה כי הנאשם כלוא במרכז הרפואי של השב"ס, והוא מקבל יחס כמו כולם. השופטת כתבה בהחלטתה, כי נחה דעתה אחרי ששמעה את דבריו של מנהל המרפאה מטעם שב"ס, כי עניינו של הנאשם נמצא בטיפולו.

השופטת מתחה אתמול ביקורת על היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, בטענה שהיה עליו להיפגש עם סניגורו של יעקב לפני שגיבש החלטה בעניינו. השופטת קבעה כי היועץ המשפטי לממשלה, או נציג מטעמו, ייפגש עם הסניגור ביומיים הקרובים, בטרם ייערך הדיון השבוע בבקשת התביעה לעצור את יעקב עד לתום ההליכים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ