הבנקים חדלו להזרים הון ליס עד להגדלת אחזקות בזק

מאת הדר חורש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת הדר חורש

הבנקים חדלו להזרים הון לחברת הלוויין יס, לנוכח חוסר הבהירות בעניין שיעור אחזקותיה של בזק בחברה. בעקבות הפסקת הזרמת הכסף נקלעה החברה למצוקת מזומנים הגורמת לעיכובים נוספים בתשלומים לספקים. מנכ"ל יס, שלמה לירן, אישר כי ב-1 באפריל חדלו הבנקים להזרים כסף לחברה, אך ציין שהדבר אינו פוגע ברמת השירות ללקוחות.

חברת ICP, המספקת ליס את תכני הערוצים 4 ,3 ו-5, הודיעה אתמול כי היא מתכוונת להגיש תביעה נגד החברה בשל חוב מצטבר של כ-10 מיליון שקל. בתגובה טענה יס כי החוב אינו קיים ברובו, וכי היתרה תשולם לאחר שיתאפשר לבזק להגדיל את אחזקותיה בחברה.

בתוך כך התברר כי גם חברת פועלים תקשורת חדלה להזרים ליס את חלקה בגיוסי ההון של החברה. מנכ"ל פועלים תקשורת, רוני הראל, אמר כי פועלים תקשורת לא החליטה להפסיק הזרמת ההון.

למעשה רק בזק הזרימה לחברת הלוויין הון בגיוס הכסף האחרון; יורוקום, המחזיקה ב-32% ממניות חברת הלוויין, קיזזה את סכום ההזרמה אליה כנגד תשלומים שחברת הלוויין היתה חייבת ליורוקום.

הממשלה אישרה לבזק להגדיל את אחזקותיה בחברת הלוויין מ-30% ל-50%. הדבר כפוף לשינוי התקנות, המונעות זאת מבזק בשל אחזקותיו הצולבות של גד זאבי - 19% בבזק ו-20% בזכיינית הערוץ השני, שידורי קשת. ביום רביעי אמורה ועדת הכלכלה של הכנסת לאשר את שינוי התקנות. הדבר יחדש את הזרמת הכסף מהבנקים, שתאפשר ליס לפרוע את חובה ל-ICP ולספקים נוספים.

בזק אינה מתכוונת לרכוש מניות בחברה מבעלי מניות אחרים. גידול אחזקותיה ייגרם כתוצאה מהזרמות כספים על ידי החברה, תוך דילול חלקם של בעלי המניות האחרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ