האיחוד האירופי אימץ הטכנולוגיה של רנכום כתקן טלוויזיה אינטראקטיווית אלחוטית

מאת עודד חרמוני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת עודד חרמוני

ועדת התקינה האירופית לשידורים דיגיטליים (DVB) אימצה את טכנולוגיית השידור OFDMA של חברת הסטארט-אפ הישראלית רנכום (Runcom) כתקן האירופי לשידורי טלוויזיה דיגיטליים אינטראקטיוויים אלחוטיים. על פי תוכניות האיחוד האירופי, עד 2007 תהיה באיחוד רשת לאספקת שירותי טלוויזיה דיגיטליים. יצרני המכשירים שישתמשו בתקן ישלמו לחברה תמלוגים. להערכת רנכום, היא מסוגלת עד 2007 לתפוס כ-60% משוק המשדרים והמקלטים של הטלוויזיות הדיגיטליות האינטראקטיוויות באירופה.

חברת רנכום משתתפת מ-97' בקבוצת חשיבה אירופית שהוסמכה לבדוק את השידור הדיגיטלי האלחוטי והאינטראקטיווי, ולהמליץ על תקן. קבוצה זו בחרה בטכנולוגיה של רנכום והגישה את המלצותיה לוועדת התקינה האירופית.

התקן המוצע משלב בין טכנולוגיית OFDM, לשימוש בו-זמני בכמה תדרים, לבין טכנולוגיית TDMA, המאפשרת העברת מידע בהקצאות זמן שונות. סמנכ"ל הפיתוח העסקי של החברה, אלי סופר, אמר שהטכנולוגיה מתאימה גם לשירותים סלולריים מהדור הרביעי, שיאפשרו טלוויזיה אינטראקטיווית סלולרית.

לדברי סופר, "אישור טכנולוגיית OFDMA כסטנדרט לשידורים הדיגיטליים על ידי ועדת Digital Video Broadcasting באירופה מאפשר לנו להציג את הדור הבא של הטלוויזיה הדיגיטלית האינטראקטיווית, בעלת יכולת העברת מידע דו-כיווני בקצב מהיר ביותר".

חברת רנכום הוקמה ב-97' ופועלת מאזור התעשייה של ראשון לציון. החברה מפתחת מוצרי תקשורת רחבת סרט ומתמחה בפיתוח תחנות בסיס ומודמים לתקשורת רחבת סרט לתחום הטלוויזיה הדיגיטלית. בגיוס ההון הראשון של החברה, שנערך בדצמבר 2000, היא גייסה מהקרנות הישראליות וריטאס וקונקורד 10 מיליון דולר לפי שווי של 60 מיליון דולר אחרי הכסף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ