נשיאת הפיליפינים ביקרה את אסטראדה בכלאו

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

נשיאת הפיליפינים, גלוריה ארויו, ביקרה אתמול (חמישי) בכלאו את הנשיא לשעבר, ג'וזף אסטראדה. באותה שעה הודיע סגנה על ניסיון כושל להקמת כת צבאית עם אסטראדה כמנהיג בובה.

ארויו נענתה להצעתו של כומר קתולי וביקרה את אסטראדה כדי לבדוק את תנאי מעצרו במחנה המשטרתי מחוץ למנילה. נמסר כי השניים לחצו ידיים אבל לא דנו בנושאים פוליטיים. גורם ממשלתי הדגיש כי אין כל קשר בין הפגישה לבין צעדי הממשלה נגד תומכי הנשיא לשעבר.

סגן הנשיאה, טאואיסט גווינגונה, אמר כי אויבי הנשיאה מתכננים להקים כת צבאית, כשאסטראדה יתפקד בה כמנהיג בובה. "ישנן עדויות כי הם השתמשו בהמון כדי לנסות ולצבור כוח לעצמם", הוא אמר. גווינגונה טוען כי הרשויות שמרו על איפוק בימי ההפגנות, בהן נהרגו 4 בני אדם וכמאה נפצעו.

ארויו הטילה איסור על קיום הפגנות במנילה והכריזה על "מצב של מרד", הגדרה שמאפשרת לה לערב את הצבא. איסור זה נראה אירוני לאור העובדה שארויו עלתה לשלטון לאחר הפיכה עממית.

הממשלה עוצרת אנשי אופוזיציה

ארבעה מנהיגי אופוזיציה נעצרו באשמת מעורבות בהפגנות - החמורות ביותר ב-15 השנים האחרונות. הרשויות מסרו כי העצורים תיכננו בקפדנות את ההפגנות והסיתו את המוני תומכי הנשיא להתקיף את הארמון הנשיאותי. צווי מעצר הוצאו גם נגד דמויות נוספות באופוזיציה. העצורים הכחישו מעורבות בהפגנות והאשימו את הממשלה בניסיון למנוע מהם לערוך מסע בחירות לקראת הבחירות לסנאט ב-14 במאי.

בין העצורים, הסנאטור חואן אנרילה - לשעבר נשיא הסנאט, וארנסטו מאסדה - לשעבר שגריר הפיליפינים בארה"ב. המשטרה גם מנסה לעצור את מפקד המשטרה בתקופת שלטונו של אסטראדה, שכנראה מפקד עדיין על כוחות נאמנים לאסטראדה, וקולונל לשעבר בצבא. השניים עדיין נמלטים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ