אפרים צדקה שפוטר מקג"מ - מונה ליו"ר קרן עתידית

מאת חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת חיים ביאור

פרופ' אפרים צדקה מונה השבוע ליו"ר מועצת המנהלים של קרן הפנסיה עתידית, בשליטת ידידים - סוכנות לביטוח, בבעלות יוסף פלד ויוסי כהן. צדקה מחליף את פלד, שיהיה חבר במועצת המנהלים.

צדקה קיבל את התפקיד לאחר שבחן הצעות מכמה קרנות פנסיה. בסוף 2000 הוא נאלץ לסיים את תפקידו כיו"ר מועצת המנהלים בקרן הגמלאות המרכזית של עובדי ההסתדרות (קג"מ). עילת פיטוריו, ביוזמת יו"ר האגף לביטחון סוציאלי בהסתדרות, שוש אורן, היתה טענה בדבר חשש לניגוד אינטרסים בין כהונתו בראשות קרן פנסיה הסתדרותית לבין תפקידים אחרים שהוא ממלא במשק - טענה שצדקה מכחיש.

צדקה מכהן כיו"ר מועצת המנהלים של חברת הבנייה שיכון ובינוי וכמופקד הקתדרה לשוקי הון בינלאומיים באוניברסיטת תל אביב.

5,500 עמיתים בקרן הפנסיה עתידית

הוא יכהן כיו"ר הקרן החדשה, עתידית אישית, שהוקמה לפני שש שנים; פלד ימשיך לעמוד בראש עתידית הוותיקה, שככל קרנות הפנסיה הוותיקות אינה קולטת מבוטחים חדשים. במארס 2001, עתידית רכשה את קרן הפנסיה החדשה מנוף, חברה בת של קרן פועלי הבניין, תמורת שלושה מיליון שקל.

לקרן עתידית החדשה עודף אקטוארי של חמישה מיליון שקל ולמנוף עודף אקטוארי של תשעה מיליון שקל (מאזני שתי הקרנות עדיין אינם מאוחדים). מספר העמיתים בקרן עתידית החדשה הוא 5,500 ובמנוף עשרת אלפים.

על מבוטחי עתידית החדשה נמנים עובדי רשות שדות התעופה, הום סנטר, צים (רק בחלק מרכיבי השכר), ארגון מגדלי הפרחים, רוב עובדי חברת אינדיגו וכן עשרה קיבוצים וכמה מושבים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ