מעלות מעניקה דירוג BBB לאג"ח של גילת רשתות לוויין

במעלות אומרים כי חל גידול ניכר ברמת הסיכון של הענף בו פועלת ספקית תקשורת הלוויין

מאת חן לינדמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת חן לינדמן

"מעלות מעריכה כי חל גידול ניכר, הן ברמת האי ודאות והן ברמת הסיכון, בסביבת פעילותן של יצרניות וספקיות VSAT (יחידות תקשורת קטנות) וכי התמורות הנוכחיות בענף עשויות להתבטא בשינויים במיצובן העסקי של החברות הפועלות בתחום" - כך אומר גל טננבאום מחברת הדירוג מעלות.

במעלות מעניקים לאיגרת החוב של חברת גילת רשתות לוויין דירוג BBB, שמשמעותו היא שיכולת החברה לפרוע את התחייבויותיה היא ממוצעת בהשוואה לחברות ישראליות.

גילת היא ספקית מובילה של פתרונות תקשורת בלוויין המאפשרים תקשורת מלאה מקצה לקצה, תקשורת נתונים, קול ואינטרנט מהיר על גבי מערכות VSAT. פתרונות החברה מציעים שירותים בשלושה תחומים עיקריים.

התחום הראשון הוא פתרונות עסקיים, הכוללים העברת נתונים בזמן אמת בתוך ארגונים, כגון אישור כרטיסי אשראי, לוטו וניהול מלאי. התחום השני הוא טלפוניה נייחת באזורים בהם לא קיימת תשתית תקשורת אחרת. תחום הפעילות השלישי הוא רשתות IP (פרוטוקול אינטרנט) המיועדות לתקשורת פנים ארגונית, אינטרנט מהיר ולימוד מרחוק.

לדברי מעלות, רשתות התקשורת הלווייניות מהוות תחום קטן יחסית בענף התקשורת. ואולם, מצד שני הן אינן מוגבלות במרחק ומאופיינות בעלויות נמוכות יחסית.

טננבאום אומר כי לאחר שנים של צמיחה מהירה, שמקורה במימון זול - שניתן לעתים על ידי ספקיות הציוד, עובר מגזר זה להאטה, עקב הקטנת תקציבי ההשקעות של חלק ניכר מחברות הטלקומוניקציה הגדולות בעולם. זאת עקב חובות גדולים שמקורם בהשקעות נרחבות בתשתיות וברכישת תדרים.

מעלות מעריכה כי חלק ניכר מתקציבי ההשקעה שיועדו לתחום ה-IP צומצמו או הוסטו לנישות אחרות עקב הסנטימנט השלילי במגזר האינטרנט. "בתקופה של אי ודאות כלכלית צפויה פגיעה משמעותית יותר במגזרים הכרוכים בהשקעות גבוהות", אומרים במעלות, אך מוסיפים כי נמשכת הצמיחה המהירה בנפח תעבורת הנתונים ברשתות התקשורת.

במעלות אומרים כי גילת נהנית מסיכון עסקי נמוך במעט מהממוצע. זאת לאור מעמדה המוביל, פיזור תחומי פעילותה, מגוון מוצריה, יכולתה הטכנולוגית, ניסיונה ומגוון לקוחותיה ושיתופי הפעולה שייסדה. מנגד, אומרים במעלות כי בפני החברה ניצבים כיום כמה אתגרים - שלב החיים המוקדם שחלק מפעילויותיה נמצא בו, אסטרטגיית הצמיחה של החברה וההאטה הצפויה בצמיחת פעילותה בתחום מערכות ושירותים תומכי אינטרנט.

במעלות מעריכים כי הארגון מחדש אותו עוברת גילת בימים אלה יכלול לא רק פיטורי 275 עובדים כפי שדיווחה החברה, אלא גם בדיקה מחודשת של מיזם סטארבאנד. זאת לאור אי התממשות תחזיות הצמיחה והקשיים בפעילות המיזם.

לפני כשבוע אמרו האנליסטים של דויטשה בנק כי מכירת סטארבאנד תגדיל את ערכה של גילת. הם ציינו כי בתנאי השוק הנוכחיים לא ניתן יהיה לגייס למיזם את 400 מיליון הדולר להם הוא זקוק על מנת לעבור לרווחיות. זאת לאחר שברבעון הרביעי של 2000 הודיעה גילת על ביטול ההנפקה המתוכננת של המיזם.

במעלות גם אומרים כי קצב גיוס המנויים האטי מהצפוי, החשש מהאטה בארה"ב וקשיי המימון מעמידים בספק את המשך קיומו של סטארבאנד. עם זאת, אומרים במעלות כי האחזקה במיזם עולה בקנה אחד עם אסטרטגיית הפעילות של מיקרוסופט, אחת השותפות במיזם, לרכישת מספר רב של לקוחות שישתמשו בשירותים דיגיטליים אותם מציע סטארבאנד.

כתבות מומלצות

עוברת אורח ליד מתקן למסכות נגד קורונה ב הרצליה

A woman walks past a stack of used and discarded surgical masks hanging allong a fence in Israel's Mediterranean coastal city of Herzliya on January 3, 2022. (Photo by JACK GUEZ / AFP)

מסכה מסכות
קורונה
הקורונה
וירוס
נגיף
מגיפה
מגיפת
מגפה
מגפת
מחלה
בריאות 
עולמית
corona
coronavirus disease 2019
coronavirus disease 2020

קוביד
COVID 19
COVID-19

מיליון כניסות בשבוע: ההצלחה המפתיעה של אתר נתוני הקורונה של משרד הבריאות

עאדל בבית המשפט במנסורה, מצפון לקהיר. "היא אמרה לי שלעולם לא תאהב אותי ושהיא אינה רוצה כל קשר אתי"

"זהו מס החופש שהאשה תשלם". התגובות לרצח מעידות שהדרך ארוכה

נעה אילן, "דואט", 2020

צפיתי, האזנתי, התקרבתי, צילמתי, עליתי וירדתי 4 קומות. לא הבנתי

מנהיג מפלגת חוק וצדק ירוסלב קצ'ינסקי בוורשה, בפברואר

האיש החזק בפולין לעג לטרנסים: "אני לא ולדיסלב, מעכשיו אני זושה"

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ