ברוכים הבאים לתא הכבוד

אבי רצון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי רצון

בוקר טוב לך אוהד כדורגל ישראלי ושלום רב. היום, כאשר תשים פעמיך לרמת גן כדי לחזות במשחקי חצי גמר גביע המדינה, כדאי שתיקח בחשבון כמה פרטים עד שתתפוס את מקומך במה שמכונה אצלנו בטעות איצטדיון. אם תתייחס לפרטים הללו ברצינות, אולי תצליח לשבת במקום המיועד לך ואולי, בעזרת השם והמזל, תחזור הביתה בשלום. זאת אומרת חבול ופצוע, אבל עדיין חי ונושם.

ראשית, קח בחשבון כי אין טעם להגיע במכונית למקום התקרית. בין כה וכה אם תהיה בר מזל תצטרך לחנות הרחק מהמגרש, במקום לא מסומן שבקיץ יכסה אותך אבק ובחורף בוץ. זו ההזדמנות לחזור ולהכיר את האופניים. הם יותר מהירים ויותר יעילים. ביציאה תצטרך לבלות לפחות חצי שעה, אם לא שעה, עד שתשתחרר מפקקי התנועה הנוראים ולך אין תו חניה שמביא אותך עד מתחת ליציע הכבוד. אתה הרי שילמת מחיר מלא עבור הכרטיס, אז מה פתאום שידאגו לך למקום חניה מסודר ומאוספלט. החניה הקרובה, המאורגנת והמסודרת, נועדה לבעלי הזמנות ביציע המערבי שאליהם עוד נגיע בהמשך.

יגעת, הגעת וחנית, עדיין אל תאמין. אם אתה מאמין, תפילת הדרך לא תזיק. קח בחשבון שיש לך עוד כעשר דקות עד רבע שעה כדי להגיע לאזור שערי הכניסה. על פניך יחלפו באותן דקות מכוניות מסוג ב.מ.וו. בדרך כלל שחורות. קח בחשבון, ובלי להיכנס ללחץ, שהשמשות של ה-ב.מ.וו כהות, כמו גם משקפי השמש של היושבים בתוכה, כדי שתחשוב מי יודע מי יושב בתוכן. לכולן תוי חניה בולטים בחזית. אלה מקורבי השלטון.

למרות דגם המכונית החדשה ותו החניה היוקרתי המביא אותם עד סמוך לשערי הכניסה, תוכל לשים לב לכך שרובם כבר מגלים סימני עצבנות. כבר שלושה ימים הם לא אכלו ולא שתו. מיצי העיכול עושים את שלהם. עוד מעט והם ישביעו את רעבונם בתיקרובת המיועדת לאנ"ש ביציע הכבוד.

בינתיים התקרבת לשער הכניסה שלך. טייק איט איזי. החזק בילדים חזק שלא יעלמו. אם יש לך מזל, תוך 20 דקות, מקסימום חצי שעה, אתה בפנים. גם הילדים, אם קשרת אותם היטב לזרועותיך, בפנים. הכי חשוב לא לאבד תקוה, אף לא לרגע אחד. הנה, אתה כבר רואה את הסדרן. ועכשיו השוטר. ושוב סדרנים ושוב שוטרים. הקפד לא להיעלב. אז מה אם בזמן שאתה מגיש את הכרטיס לסדרן הוא מקדים להניח את מרפקו בפרצופך. הסדרן בסך הכל ממלא הוראות ואפילו אם הגעת עד הלום, עדיין אתה חשוד שאין עליך כרטיסי כניסה. הסדרן הרי לא מכיר אותך, אתה לא הבן של אחותו וגם לא הבן של השכן שלו.

שים לב, עד שלא תלשו לך את הביקורת ואתה לא מעבר לקוי האויב, אתה וילדיך בחזקת חשודים. קח גם בחשבון שהסדרן יוותר על תלישת הביקורת וישאיר את הכרטיס בידיו. מה שאומר שאם אתה ביציע המערבי המסומן, אולי תוכל לשבת במעברים. אם הם לא יהיו תפוסים.

חייך, אתה בפנים. זאת אומרת מעבר לסדרנים ולשוטרים. אל תתרגש מכך שכפתורי חולצתך נפרמו ואחת מהנעליים של אחד מילדיך נעקרה ממקומה. תוך רבע שעה תחזור נשימתך לקצב הרגיל. רק אז תבין באמת מדוע נרשמת בזמנו למכון כושר וילדיך עברו קורס הישרדות. בקיצור, המשחק הראשון עומד להתחיל. אחרי שתוודא כי אכן שום חלק מגופכם לא נשאר אצל הסדרן והנזקים הם רק בתחום הביגוד וההנעלה, גש מיד אל המזנון הקרוב וקנה לך ולילדים שתייה קרה וסנדוויצ'ים. נצל את העובדה שרק כמה מאות בני אדם רעבים וצמאים עטים על המזנונאים. במחצית או בהפסקה בין שני המשחקים זה עניין לאלפים. לך תדע מי יוביל או ינצח באותו זמן. לא כדאי להיתקל באוהד כדורגל ישראלי צמא או רעב, שעבר כמוך מדורי גיהנום בחניה ובכניסה וקבוצתו מפגרת במחצית או הפסידה בחצי הגמר הראשון.

עברת את המזנונים, אתה תותח. ארבעה סנדוויצ'ים, שניים קולה, שניים מים מינרלים. בקושי 150 שקלים. יצאת בזול כי הקנייה בוצעה ביום חול. בשבתות, קנייה כזו עלולה להגיע ל-150 דולר.

שעה לפני המשחק הראשון ואתה בפנים. אם אתה בר מזל, ואתה כזה בוודאות גמורה, הרי אתה בפנים, מצלמות ערוץ הספורט יתפסו אותך כאשר אתה וילדיך מתחבקים ומתנשקים מרוב אושר. וכמובן, אל תשכח שבניון, טובי, נמני או טועמה עדיין לא התחממו, שלא לדבר על הבקעת שער. אל תנסה להתקשר בטלפון הנייד לאשתך ולגיסים כדי להודיע כי אתה בפנים. אין קליטה. חבל על הזמן.

יש לך ארבעה כרטיסים לשורה 30 במקום טוב באמצע היציע המערבי. זה אותו יציע שנבנה בתחילת שנות השמונים של האלף הקודם ועדיין קוראים לו היציע החדש. למרות שכבר היית עם הילדים בסאן סירו והאולימפיקו, קאמפ נואו והברנאבאו, אולד טראפורד וסטמפורד ברידג', לרמת גן צריך להגיע זמן רב לפני השריקה. אחרי תחינות וכמה דחיפות אתה במקום המסומן. רק קח בחשבון שארבעת הכיסאות המיועדים לך ולילדיך ובעבורם שילמת מאות שקלים, יהיו תפוסים.

אל תתרגז. הגיוני שלארבעה שיושבים במקומות המסומנים יש כרטיסים לא פחות מסומנים, רק שמישהו כבר התיישב במקומם ולא פחות סביר שגם ההם רצו לשבת במקומות המסומנים שלהם אך הם היו תפוסים. סדרנים ושוטרים לא יעזרו. אל תטרח. בסוף אתה עלול לגלות שהם אלה שצריכים יהיו לקום מהמקומות המסומנים וזאת קצת הגזמה לפנות לאנשי החוק והסדר רק כדי שידאגו שתשב במקום המסומן.

בינתיים המשחק הראשון עשוי להתחיל ואתה וילדיך מסתירים. פתח מיד את המטריה וחפה על עצמך ועל שאריך. אל תיכנס לפאניקה. לא כל הפירות והירקות שיזרקו לעברכם יפגעו. קבל בהבנה את ההבהרות שלא באת לקונצרט וכאן זה לא היכל התרבות.

בלית ברירה, הידחף איכשהו לעבר יציע העיתונות. אל תדאג, אתה וילדיך לא תהיו היחידים שבינם לבין עבודה באחד ממדורי הספורט אין קשר. ביציע העיתונות מתרכזים רבים מאלה שלא מוצאים את מקומם. לא רק באיצטדיון.

מהיציע הזה תוכל לראות את תא הכבוד. כמה עשרות אנשים שנהנים מחניה שמורה, מקומות מסומנים ובעיקר מרווחים. בשורה הראשונה באמצע יושב היושב ראש. מצדדיו ומאחוריו ממלא מקומו וסגניו, כמו גם היועץ המשפטי, האישי והחבר הקרוב, האיש שיעשה הכל בשביל גברי, הלא הוא עורך הדין משה אביבי.

חדד היטב את ראייתך. תוכל למצוא שם בנוסף לעסקנים, גם שרים וחברי כנסת, שלא לדבר על הפונקציונרים מהספורטוטו. אלה שמזכירים לך כמה פעמים ביום כי מהטוטו המיליונים עוברים לאיצטדיונים. כמו כן תפגוש שם שני כתבי ספורט ותיקים אך פעילים, נהנים אף הם מכרטיס לתא הכבוד. אל תתפלא אם תמצא שם את המוסכניק או את הטכנאי שתיקן לך את מכונת הכביסה.

המשך להשגיח על ילדיך ותתחיל לאמץ את זכרונך. איזה מעמד מזכיר לך תא הכבוד שבמרכזו גברי לוי? נכון, מצעד האחד במאי בכיכר האדומה של מוסקווה. באמצע ברז'נייב, ומשני צדדיו קוסיגין וגרומיקו.

אל תעשה עניין כאשר עשרות המיוחסים יעלמו מעיניך בהפסקה שבין שני המשחקים. הם עדיין לא הלכו הביתה. הם פשוט פנו כמה צעדים לאחור לעבר המזנון המלא כל טוב. אוכל, שתיה קרה וחמה, קינוחים. אם תהיה בר מזל תשמע את הצעקנים שבהם מספרים איך הגיעו בקלות עד לשער המרכזי, כיצד המתינו להם עם כרטיס הכניסה, איך רואים היטב מכל מקום בתא הכבוד. והאוכל. הו, האוכל. כל הכבוד לגברי. צריך להשאיר אותו בתפקיד היושב ראש. לך תדע אם הבא אחריו בתפקיד היושב ראש יצליח לשמור על כבודנו וכבודו של תא הכבוד. זה שמגן עלינו מהחום בקיץ ומהגשמים והרוחות בחורף. שא עיניך וראה איפה ואיך יושבים אלה ששילמו כסף מעלינו וממולנו. גג הם רוצים. שיסעו לאירופה שם יהיה להם גג.

לסיום, אוהד כדורגל יקר. אל תיכנס למרה שחורה. גם באירופה נהנים עשרות מיוחסים מהתנאים של מיוחסינו. רק ששם, ביבשת ההיא, בונים פה ושם כמה חניונים וגגות לפלבאים.

החל אם כן לתכנן את המהלכים שיחלצו אותך ואת ילדיך לכיוון מגרש החניה. אין טעם שתישאר עד תום המשחק השני, גם אם תפסיד את ההארכה והפנדלים. לא יקרה שום אסון אם תשמע ברדיו מי ישחק בעוד שבועיים בגמר גביע המדינה.

והכי חשוב, אוהד יקר, כדאי שתזכור לפני צאתך מהבית שאף אחד לא הבטיח לך גן של שושנים והאחריות לשלומך ולשלום ילדיך, כאשר תשהו באזור ההרעשה, שלך היא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ