מנכ"ל משרד ההגנה של הודו מבקר בישראל

מאת אמנון ברזילי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת אמנון ברזילי

צמרת משרד ההגנה של הודו בראשות המנכ"ל ד"ר יוגנדרה נאראין באה היום (שני) לישראל, לדיונים שיעסקו בהגברת שיתוף הפעולה בין הודו לתעשיות הביטחוניות בישראל, ובניתוח המצב הביטחוני והאסטרטגי במזרח התיכון. את המשלחת יארח מנכ"ל משרד הביטחון, עמוס ירון.

הביקור מבטא את הקשרים הביטחוניים ההולכים ומעמיקים בין ישראל להודו ואת ההבנות האסטרטגיות שהתגבשו בשנים האחרונות בין הממסדים הביטחוניים בשתי המדינות. נאראין ייפגש עם שר הביטחון בנימין בן אליעזר, שר החוץ שמעון פרס, הרמטכ"ל רב אלוף שאול מופז והיועץ לביטחון לאומי עוזי דיין.

ההתקרבות בין ישראל להודו באה לביטוי גם בביקורים הדדיים של מפקדי זרועות הביטחון בשתי המדינות. בפברואר ביקר בהודו מפקד חיל הים, האלוף ידידיה יערי, שהוזמן לכנס מפקדי חילות הים של מדינות דרום מזרח אסיה. באותו חודש השתתפה משלחת של משרד הביטחון בסלון האווירי של הודו שהתקיים בבנגלור.

ישראל המשיכה לספק להודו מערכות נשק, גם בתקופה שארה"ב הטילה עליה אמברגו נשק, במחאה על הניסויים הגרעיניים שביצעה הודו במאי 1998. לפני כמה חודשים גילה אחד מראשי חיל הים של הודו, תת אדמירל ארון פראקאש, כי ישראל היתה המדינה היחידה בעולם שהסכימה לספק לחיל הים ההודי טילי ים-ים. הקצין ההודי התייחס לעסקת הענק של התעשייה האווירית (תע"א) שמכרה לחיל הים של הודו טילי ים ים מסוג "ברק", שפותחו יחד עם רפא"ל, בהיקף של כ-300 מיליון דולר. נאראין יבקר בתעשייה האווירית, באלתא וברשות לפיתוח אמצעי לחימה. התעשייה האווירית מעוניינת למכור להודו מטוסי ביון מסוג "פלקון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ