מכבי אלופת אירופה, ומחר שבים למציאות

(סוף מעמוד א1)
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
(סוף מעמוד א1)

הסופרוליג (קינדר בולוניה מחזיקה בגביע היורוליג). הם רצו רק הצלחה והכרה בינלאומית, שאינה מגיעה במבזק חדשות ברשתות הטלוויזיה הבינלאומיות, המסקרות את הלחימה המתרחשת בתחומי הקו הירוק, או הסגול, או הכתום.

מכבי תל אביב היא סמל לכוחניות בלתי מתפשרת בספורט הישראלי. אבל במציאות הישראלית, מתברר, כוחניות היא מתכון יחיד להצלחה. 20 שנה חיכו האוהדים בצהוב לרגע בו יניף קפטן מכבי תל אביב גביע אירופי. וכשהסתיים המשחק וההמון פרץ לפארקט, עמד דוד בצד עם הבן הנרגש ולא נתן לעצמו להיסחף פנימה.

"שמע זה קטע ענק. תקרא לזה איך שאתה רוצה, חצי מנה, חצי גביע, אבל זה ניצחון, זה תואר, ואני מאושר. מחר חוזרים למציאות".

שמעון מזרחי, נרגש מאוד, אבל כרגיל שולט בעצמו, עלה ליציעים אחרי טקס הענקת הגביע, ללחוץ ידיים של אוהדים, שכמו דוד, לא נסחפו לתחומי המגרש. הוא שאל אם המועדון שלו - מכבי עלית ת"א - כן, תמיד במלרע, השיג את הגביע בזכות. גם אחרי שנאמר לו שאין ספק מי היתה הקבוצה הטובה יותר במשחק, התקשה להירגע.

הגביע הנכסף הוא פרס אישי לקפטן נדב הנפלד, שבכל הקריירה שלו הוא סמל לצניעות, לספורט במהותו, לכדורסל בכללותו, אותו משחק שהדברים הקטנים חשובים בו לא פחות מקולעי הנקודות הגדולים. לכדורסלן שכל הקריירה שלו מאופיינת בהעשרת האגו בחדר ההלבשה, גביע הסופרוליג הוא גם שיא אישי בקריירה. אתמול הוא הניף את הגביע, באחד ממשחקי הגמר המרתקים.

שום מועדון ספורט בארץ לא מסוגל להוציא כמות של אוהדים לטורניר בחו"ל כמו מכבי תל אבי, ועוד לפקח על כל המבצע; שום נבחרת ישראלית לא מצליחה להגיע לצמרת הספורט הבינלאומית בתחום עיסוקה.

הכדורגל בארץ מפגר אחרי העולם בדור לפחות; שאר ענפי הספורט מותנים בקליטת ספורטאים עולים ומאמנים עולים ו/או באיזרוח ספורטאים ומאמנים שבארצות מוצאם (בדרך כלל ממדינות בריה"מ לשעבר) אין להם מה לאכול. אז בישראל קונים אותם לפי משקל, כמו שנעשה במקרה של המתאבק האולימפי יורי יבסייצ'יק.

גם בכדורסל יש הליך החתמה של ספורטאים זרים, אבל במכבי תל אביב בפרט, ובכדורסל הישראלי בכלל, לפחות מנסים, ולעתים גם מצליחים, להביא את המיטב מארה"ב ומאירופה.

נשיא המדינה, משה קצב, התקשר אמש לאנשי מכבי תל אביב, באמצעות הטלוויזיה והרדיו, לברך אותם על ההישג. גם מוסד הנשיאות, משתלב היטב בתרבות הרייטינג. שום מוסד שלטוני בארץ עוד לא עשה מעשה של ממש כדי לקדם את הספורט הישראלי ולו במעט. זו הסיבה לכך שמכבי תל אביב, שלא מסתייעת בממסד, פורחת כמו נרקיס בביצה טובענית ותובענית במיוחד.

פאריס היתה צהובה אתמול, והיום יתקיים טקס בכיכר רבין בתל אביב. ראש העיריה ינאם, אולי יהיו אמנים, הבריכה תהיה מלאה במים, פיני גרשון הבטיח שיקפוץ.

עירית תל אביב לא עשתה כלום בשביל מכבי תל אביב מאז בלגראד 77', וקשה להאמין שתעשה משהו מהיר אחרי פאריס 2001. אתמול בפאריס, אמר רון חולדאי משהו על תב"ע ואישורים. 20 שנה לפחות שומעים את המלים האלה מכיוון בניין העיריה. בשבוע הבא כבר ישכחו פרנסי העיר מהחגיגות ומפאריס.

ומכבי, שם יחגגו קצת, וישובו למציאות של הישרדות. יש עוד תואר אליפות להגן עליו וגם גביע המדינה, שגרה של שורדים. בעונה הבאה יסמנו מטרה, פיינל-פור, יעשו את המקסימום כדי להצליח, ויפיקו טיול שנתי לדוד ולבן שלו, כדי שלילד יהיו חלומות על עתיד טוב יותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ