עימות בממשלה בין כהן ושלום

מאת דליה שחורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת דליה שחורי

עימות קולני פרץ אתמול בישיבת הממשלה בין השר בלי תיק, רענן כהן (עבודה), לבין שר האוצר, סילבן שלום (ליכוד), על רקע תביעת כהן שהממשלה הנוכחית תכבד החלטה של שר האוצר הקודם, אברהם שוחט, להקצות לצרכי רווחה סכום של 100 מיליון שקל.

כהן טען שפקידי האוצר "מנסים לטרפד את העניין". שלום התפרץ לעברו: "אתה אל תפגע בפקידי האוצר". כהן איים: "אם לא נקבל את ה-100 מיליון שקל נעזוב את הממשלה". כמה משרי העבודה צחקו למשמע האיום. שלום: "קודם כל אתם לא מפחידים אף אחד". כהן: "אתה רוצה שאני אעזוב את הממשלה? אני אעזוב. בשביל זה (הנושא החברתי) החלטנו להיות בממשלה".

שלום הטיח בכהן: "עשיתם את ההסכם הזה לפני הבחירות וראש אגף התקציבים באוצר לא הסכים לחתום על המסמך". כהן, שטען כי "החוסן החברתי הוא לא פחות חשוב מהחוסן הביטחוני", יצא מגדרו. "אתה לא מתבייש לומר שזה בכלל שייך לבחירות? איזה רגישות חברתית יש לך?"

ראש הממשלה, אריאל שרון, העיר לכהן בבדיחות, "עוד מעט נצטרך להגדיל את תקציב משרד הבריאות. זה יפגע בבריאות שלך". שלום הבהיר, שהנושא נדון באוצר ועדיין לא התקבלה לגביו החלטה. הוא ביקש משרון לא לאפשר בעתיד לשרים להעלות בישיבת הממשלה נושאים שלא על סדר היום, "כי כל המטרה שלהם היא לקבל תקשורת ולא לקדם את הנושא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ