דור אנרגיה - פיצה האט נקלעה לקשיי נזילות

לאחר הפסדים של 14 מיליון שקל ב-2000, הפסידה הרשת 4.5 מיליון ברבעון הראשון

מאת רותם שטרקמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת רותם שטרקמן

רשתות המזון המהיר בישראל סבלו לאורך השנים מחוסר הצלחה עסקית. כמה רשתות שפתחו סניפים בקול תרועה רמה, סגרו את עסקיהן ואחרות נמצאות בקשיים מתמשכים. לדוגמה, רשת דומינוס פיצה הנמצאת בהפסדים כבר שלוש שנים, הפסידה ב-6 2000 מיליון שקל.

רשת פיצה האט, המוחזקת בשיעור של 25% על ידי דור אנרגיה, נקלעה לקשיי נזילות. המצב שאליו הגיעה הרשת נגרם עקב קשיים כספיים של הקבלן שלמה דהוקי, המחזיק ב-75% ממניות השותפות. דור אנרגיה, שפירסמה אתמול את דו"חותיה לרבעון הראשון של 2001, בוחנת כמה פתרונות אפשריים, בהם רכישת חלקו של דהוקי.

דור אנרגיה הנמצאת בשליטת חברת אלון (74%), רכשה 25% מזכויות השותפות פיצה האט בספטמבר 2000 עם תחילת האינתיפאדה בסכום של 3.2 מיליון דולר. החברה גם העניקה לפיצה האט הלוואה בסך 3.2 מיליון דולר כנגד איגרות חוב להמרה, שאם יומרו יסתכם שיעור אחזקותיה בכ-40%. לדור אנרגיה יש זכות להגדיל את חלקה בשותפות עד ל-50% מהזכויות, וזאת לפי שווי שותפות של 13.5 מיליון דולר.

כבר באפריל פורסם כי דור אנרגיה מינתה שני מנכ"לים שהחליפו את דהוקי, שניהל באותו זמן מו"מ למכירת חלקו ברשת לחברה לפי שווי של 9 מיליון דולר. התוכנית העסקית של החברה היתה להשקיע בחמש שנים 6 מיליון דולר לצורך פתיחת 40 סניפים של הרשת.

דו"חותיה הכספיים של דור אנרגיה לרבעון הראשון מלמדים על שמירת יציבות ברוב הפרמטרים. מכירות החברה ברבעון הסתכמו ב-663 מיליון שקל, לעומת 675 מיליון ברבעון המקביל ב-2000. הרווח הגולמי עלה ב-11%, והסתכם ב-79 מיליון שקל. ואולם, הוצאות החברה גדלו בכל הסעיפים, כך שהרווח הנקי ירד ב-28% מרווח של 10.3 מיליון שקל ברבעון המקביל לרווח נקי של 7.3 מיליון ברבעון הראשון.

דור אנרגיה עוסקת ברכישת מוצרי נפט ושמני סיכה, ובשיווקם בישראל ובשטחי הרשות הפלשתינית. החברה ציינה בדו"חותיה כי האי יציבות הביטחונית עלולה להשפיע לרעה על תוצאותיה הכספיות ב-2001. דור אנרגיה רוכשת את מוצרי הנפט מבז"ן ומייבאת את חלקם ואת כל השמנים שהיא מוכרת מאירופה.

שווי השוק של דור אנרגיה הוא 68 מיליון דולר.

כתבות מומלצות

גדי סוקניק

גדי סוקניק: "ח"כי הליכוד פחות אינטליגנטים מאלה של יש עתיד"

המכללה האקדמית הדסה בירושלים, ב-2020. לדברי פרופ' חנה הרצוג, "נשים הן הנפגעות העיקריות מהתקנונים"

במסלולים לחרדים במוסדות אקדמיים דורשים מנשים לבוש צנוע

"כמו במזון, הכליות מפקחות על מצב המים ומווסתות את ריכוזם של החומרים השונים בתוכם"

כמה זמן עובר מהרגע ששותים ועד שמשתינים?

"בלאק-פון". הכל מוכר ולא לטובה

יוצרי סרט האימה הזה משתמשים בצורה הכי עלובה של הבהלה

נעל שנמצאה בחפירות. החוקרים משתמשים בשיטות ובכלי עבודה מעולם הארכיאולוגיה

נעלי ילדים וכלי אוכל נמצאו בבונקר של מפקד מרד גטו ורשה אנילביץ'

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ