ההסתדרות מתנגדת לתוכנית אל על לחכור מטוסים מחו"ל על צוותיהם

מאת חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת חיים ביאור

ההסתדרות מתנגדת למדיניות של חברת אל על, לחכור מטוסי מטען מחברות בחו"ל, על צוותי האוויר הזרים; זאת, במקביל להחלטת החברה שלא לקלוט 26 טייסים שסיימו באחרנה את הכשרתם לעבודה בחברה - כך אמר אתמול מחזיק תיק עובדי חברות התעופה בהסתדרות, חיים רייטן, לקראת הדיון שיתקיים בקרוב בוועדה לתיאום ולביצוע של ההסתדרות בבקשת ארגון צוות האוויר של אל, בראשות מרק רומן, להכריז על סכסוך עבודה מטעם טייסי החברה.

רייטן אמר כי הוועדה תאשר את בקשת הארגון להכריז על סכסוך עבודה, שבעקבותיו יוכלו הטייסים לנקוט בשיבושים או בשביתה. בבקשה, שהגיש ארגון צוות האוויר באל על להכרזה על סכסוך עבודה, שתי עילות: העסקת טייסים זרים באל על ופיטורי טייסים ללא הצדקה.

התסיסה בקרב טייסי אל על התעוררה לאחר שהחברה החליטה לחכור 3 מטוסי מטען זרים על צוותיהם ("חכירה רטובה"), מסיבות כלכליות. ההסתדרות דורשת שבמטוסים החכורים יועסקו צוותי אוויר ישראליים ולא זרים.

רייטן אמר כי ההסתדרות גם תומכת בעמדת הטייסים המוכנים להקטין את מכסת השעות הנוספות הנהוגה בחברה בתמורה לביטול פיטורי 26 הטייסים. מנכ"ל אל על, דוד חרמש, אמר בתגובה כי אל על אינה חוכרת מטוסים זרים על צוותיהם כעיקרון, אלא רק לאחר שצי מטוסיה מנוצל במלואו, או לתקופה קצרה. עוד אמר כי 26 הטייסים שלא נקלטו בחברה עשויים להיקלט בה אם תנועת הנוסעים תתאושש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ