ועדת החוקה אישרה את "חוק ביילין" לקריאה שנייה

לפי החוק יוכל דרעי להשתחרר במארס 2002; שטרית דוחה טענות על עסקה עם ש"ס

מאת גדעון אלון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת גדעון אלון

ועדת החוקה של הכנסת אישרה אתמול (שני) את הוראות המעבר של "חוק ביילין", הצעת החוק הממשלתית לביטול השחרור המוקדם של אסירים, ברוב של תשעה תומכים מול שישה מתנגדים. לפי הוראות המעבר שאושרו, כל האסירים המרצים עתה את עונשם בבתי הכלא בארץ ועומדים בקריטריונים שנקבעו בחוק, יהיו רשאים להתייצב בפני ועדת השחרורים בתום ריצוי מחצית מתקופת מאסרם. הח"כים של ש"ס הפעילו לחצים כבדים לאישור הוראות המעבר, השונות בניסוחן מההוראות המקוריות שיזם משרד המשפטים, כדי להבטיח שגם אריה דרעי יוכל להשתחרר בתום ריצוי מחצית מתקופת מאסרו (במארס 2002).

שר המשפטים, מאיר שטרית, דחה בתוקף את הביקורת של יו"ר הוועדה ונציגי שינוי ומרצ, שטענו כי נתן יד לעסקה עם ש"ס כדי להבטיח את שחרורו המוקדם של דרעי. שטרית אמר כי לא ביצע עם איש "עסקה מתחת לשולחן". לדבריו, הוא רצה באישורו של "חוק ביילין" שיביא אוטומטית לביטולו של "חוק דרעי".

עם אישור הוראות המעבר, יועבר "חוק ביילין" כולו לקריאה שנייה ושלישית. עם אישורה הסופי של הצעת החוק, יבוטל למעשה "חוק דרעי" לשחרור מוקדם של אסירים. שטרית אמר שבכוונתו להביא את "חוק ביילין" לאישור מליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית עוד השבוע.

בעד אישור הוראות המעבר הצביעו נציגי ש"ס יצחק סבן ודוד טל, ח"כי הליכוד זאב בוים, אברהם הירשזון ויובל שטייניץ, וכן יוסי כץ (עבודה), נחמה רונן (מרכז), אליעזר כהן (האיחוד הלאומי) ואברהם רביץ (יהדות התורה). נגד אישור הוראות המעבר הצביעו יו"ר הוועדה, ח"כ אופיר פינס, אברהם שוחט ויעל דיין (עבודה), יוסף פריצקי (שינוי), שאול יהלום (מפד"ל) וענת מאור (מרצ) . נמנעו מהצבעה יו"ר סיעת העבודה, אפי אושעיה, ומרינה סולודקין (ישראל בעלייה).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ