שרון ובן אליעזר מתכננים להגיע ללה-בורז'ה

 בן-ציון ציטרין
בן-ציון ציטרין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
 בן-ציון ציטרין
בן-ציון ציטרין

לסלון האווירי הבינלאומי שייפתח ב-18 ליוני בלה-בורז'ה שבצרפת, מתוכננים להגיע אישי ממשל, משק וכלכלה רבים מישראל. בין האורחים בסלון האווירי בפאריס (אם האירועים בישראל לא יגרמו להם לבטל את השתתפותם) יהיו ראש הממשלה, אריאל שרון; שר הביטחון, בנימין בן אליעזר; שר התחבורה, אפרים סנה ומנכ"ל אל על, דוד חרמש. סנה וחרמש ייפגשו בין השאר עם ראשי יצרניות המטוסים בואינג ואיירבוס.

על אף סוללת המבקרים הנכבדה, קיים חשש בקרב מציגים ישראליים מפגיעה בעסקות בסלון האווירי בפאריס, בשל המצב הביטחוני-פוליטי עם הרשות הפלשתינית. בכיר בחברה מתחום התעופה המציגה בתערוכה (שביקש לא להיחשף) אמר כי "האווירה הפוליטית בישראל לא מקלה על התעשייה הישראלית בחו"ל. אני מקווה שיימצאו הדרכים לעבוד. נצטרך להוריד פרופיל. יכולתה של התעשייה הביטחונית של ישראל ידועה, אך לא ניתן יהיה להפריד את המתרחש כאן מהקונטקס העסקי".

לדבריו, אומנם בתערוכות מסוג זה לא מתבצעות תמיד עסקות, אך לא אחת יש הכרזות על קשירת קשרים או על סיום שיחות משא ומתן בין חברות. לנוכח המצב הביטחוני-פוליטי עם הרשות הפלשתינית ותדמיתה של ישראל בחו"ל, הוא צופה קשיים לחברות ישראליות בתחום זה.

הסלון האווירי בלה-בורז'ה שבפאריס מתקיים אחת לשנתיים ונחשב לחשוב ביותר בתחום התעופה הבינלאומית. יצרניות מטוסים וחברות תעופה מכל העולם לוקחות בו חלק. לישראל ביתן רשמי בסלון האווירי, והוא מאורגן על ידי מכון היצוא ומשרד הביטחון. חברות מישראל משתתפות בתערוכה הבינלאומית דרך קבע. כך תעשיות מתחום התעופה כמו התעשייה האווירית, וכך גם רפא"ל, המספקת מוצרים לחיל האוויר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ