אם ראש הממשלה ידאג לגרעון הכספי, המכביה תתקיים

ראשי המכביה ייפגשו הערב עם אריאל שרון, בניסיון לפתור את הגרעון הכספי נוכח הביטולים

מאת רמי היפש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת רמי היפש

היום בבוקר תתקיים ישיבה מיוחדת בהשתתפות ראשי הוועדה המארגנת, ראשי המכביה וראשי המשלחות השונות, בנוגע לקיומה של המכביה בחודש יולי בישראל. הישיבה כונסה לאחר שמספר לא מועט של ספורטאים ביטלו את השתתפותם במשחקים וחלק מהמשלחות שוקלות אפשרות לבקש לדחות את המכביה.

כרגע נראה כי הקולות שקוראים לקיום המכביה במועדה, גוברים על אלה שרוצים לדחות אותה. כדי להוסיף ולשכנע את ראשי המכביה בקיום המשחקים במועד, הוזמנו כמה מראשי המשלחות ללשכת ראש הממשלה, לפגישה בשש בערב עם אריאל שרון. אחת הבעיות שמטרידות את אנשי המכביה היא העניין הכספי. ההתחייבויות של מארגני המכביה התבססו על הערכה שכ-4,000 ספורטאים ו-15 אלף מלווים יגיעו למשחקים, אבל גל הביטולים עלול ליצור גרעון גדול של כמה מיליוני שקלים. אם ראש הממשלה יציע פיתרון לבעיה הכספית יתכן שהמשחקים יתקיימו במועד. בכל מקרה, הודעה על עתיד המשחקים תינתן כבר הערב.

בין הנושאים שיועלו במהלך הישיבה בבוקר של ראשי המכביה, יועלה גם עניין בתי המלון בנתניה. משלחות המכביה שהיו אמורות להשתכן בנתניה, הודיעו כי הן לא מוכנות לשהות בעיר מטעמים ביטחוניים, ומבקשות להשתכן בבתי מלון בהרצליה ובתל אביב למרות שהמחירים שם גבוהים יותר. הדבר מהווה פגיעה כלכלית בנתניה וראש העירייה מרים פיירברג תשתתף בישיבה ותנסה למנוע קבלת החלטה כזאת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ