מחלוקת בליכוד; מחנה נתניהו דורש לדחות הוועידה

אנשי שרון מציעים לבחור הוועידה החדשה בסוף השנה

מאת יוסי, רטר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת יוסי, רטר

מרכז הליכוד שיתכנס בחודש הבא, יידרש להכריע מתי תכונס ועידת הליכוד, כאשר כבר עתה מסתמנת מחלוקת בין מחנהו של ראש הממשלה אריאל שרון למחנהו של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו; אנשיו של שרון מציעים לבחור את ועידת הליכוד החדשה בסוף השנה הזו ולכנסה בתחילת האביב הבא. הצעה זו מקובלת גם על יו"ר מזכירות הליכוד ח"כ יהושע מצא.

ראש מטהו של נתניהו, ח"כ ישראל כץ, תבע אתמול (ראשון) בישיבת מזכירות הליכוד בתל אביב לדחות את ההליך כולו בששה חודשים, כלומר, לקיים את הבחירות הפנימיות באביב 2002 ולכנס את הוועידה בנובמבר אותה שנה. כץ נימק את הצעתו במצב החירום השורר בישראל והדגיש כי אין היא מונעת משיקולים פוליטיים. אבל גורמים בליכוד המזוהים עם נתניהו טענו כי הבקשה לדחות את הוועידה נועדה לאפשר לנתניהו להתארגן לקראת הוועידה ולפקוד חברים חדשים לליכוד כדי להגביר את כוחו במוסדות התנועה.

מזכירות הליכוד קיבלה החלטה הצהרתית ממנה משתמעת ביקורת על מדיניות ממשלת שרון כלפי ההתנחלויות. בהחלטה נאמר כי המזכירות מביעה "דאגה לביטחונם של תושבי יש"ע" ותובעת מהממשלה "לנקוט מיידית בשורה של צעדים מדיניים, ביטחוניים, כלכליים וחברתיים במגמה לסייע להם, לחזקם ולעודדם". עוד נאמר בהחלטה כי המזכירות קוראת לנציגי הליכוד בממשלה ובכנסת להתנגד לכל הצעה להסכם הפסקת אש שלא תכלול התחייבות וצעדים ממשיים להגנתם ולביטחונם של תושבי יש"ע וחיילי צה"ל".

כמה מחברי המזכירות מחו על כך שמאז הבחירות לראשות הממשלה שהעלו את אריאל שרון לשלטון, מרכז הליכוד לא התכנס ולא קיים דיון מדיני מהותי בנושאים העומדים על סדר יומה של ישראל. ח"כ משה ארנס הציע כי המרכז שיתכנס להצביע על מועד הוועידה, יקיים גם דיון מדיני. "זה הזמן לעשות זאת, כאשר מתקבלות החלטות בממשלה", אמר ארנס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ