על הגבול שבין האוקיינוס לים

מאת זיו מאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת זיו מאור

בקצה המזרחי של הים הקאריבי, על גבול האוקיינוס האטלנטי ומדרום לארה"ב, שוכנים איי הבתולה האמריקאיים. בדומה לאיים הבריטיים הסמוכים, גם קבוצת האיים שבשליטה אמריקאית כוללים שלושה איים מרכזיים.

האקלים במקום הוא סאב-טרופי, כלומר טמפרטורות גבוהות שכמעט שלא משתנות במשך השנה, לחות לא גבוהה, ועונה גשומה בין מאי לנובמבר. הנקודה הגבוהה באיים מגיעה לגובה של 474 מטר מעל פני הים.

120 אלף התושבים בשלושת האיים דוברים אנגלית וספרדית. 80% מהם שחורים ילידי המקום. הם נהנים מחופים לבנים באורך של 120 קילומטר, אתרי צלילה והכנסות נאות מענף התיירות.

האי הגדול בקבוצה הוא סנט קרויקס, ושטחו כ-200 קילומטר רבוע. בנוסף לשדה התעופה שמאפשר מעבר ממנו לארה"ב, לאיים קאריביים אחרים או לאירופה (כ-7 שעות טיסה מלונדון), יש בו שתי ערים מרכזיות - פרדריקסטאד בחוף המערבי וקריסטיאנסטאד בחוף הצפוני, שמות שמלמדים על ההיסטוריה והשלטון שהתחלף באזור; הדנים שלטו בשלושת האיים ומכרו אותם לאמריקאים במאה ה-17.

באזור קומפני, במרכז החוף הצפוני, ממערב לקריסטיאנסטאד, אפשר לרכוש יחידת דיור בבית משותף, עם בריכה, שני חדרים, בשטח של 70 מ"ר, תמורת 55 אלף דולר. במחיר של 70 אלף דולר אפשר לרכוש דירה גדולה יותר, 3 חדרי שינה ושני חדרי אמבטיה, בשטח של 110 מ"ר. מדובר בבניין הסמוך לקו המים. בית פרטי בן שני מפלסים על מגרש גדול, 5 חדרים, מכשירי חשמל וחדר כביסה, מוצע למכירה תמורת 170 אלף דולר. ב-250 אלף דולר אפשר לרכוש בית בן קומה אחת, 3 חדרי אמבטיה ו-3 חדרי שינה, 180 מ"ר בנוי, עם מיזוג ואבזור מלא של המטבח.

בצד המזרחי והצר של האי מוצעים למכירה כמה נכסים במחירים דומים. ב-63 אלף דולר אפשר לרכוש בית קטן בן 80 מ"ר עם אמבטיה ופינת מקלחת נוספת. הבית כולל 3 חדרים, פטיו והוא נבנה ב-70'. ב-100 אלף דולר אפשר לרכוש בית בשטח של 100 מ"ר, 3 חדרי שינה ושני חדרי אמבטיה. הבית כולל גם מערכת אבטחה.

על המצוק, במחיר של 160 אלף דולר, אפשר לרכוש בית בן 100 מ"ר, 5 חדרים, שני חדרי אמבטיה, פטיו; כמו הבית הקודם גם הוא מהווה חלק משכונה הנהנית מבריכת שחייה וממגרש טניס. הבית נבנה בשנת 69'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ