סקר: כ-14% מאוכלוסיית העולם מחוברים לאינטרנט

מאת יובל דרור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת יובל דרור

לכ-429 מיליון בני אדם בעולם יש גישה לאינטרנט - כך קובע סקר חדש של חברת המחקר נילסן נט רייטינגס לרבעון הראשון של 2001. עוד עולה מהסקר, כי 41% מכלל הגולשים בעולם ממוקמים בקנדה וארה"ב ואולם, הדומיננטיות של שתי מדינות אלו תיחלש במהלך השנה הקרובה. בסוף 2000 פירסם האו"ם, כי בעולם חיים כ-6 מיליארד בני אדם. מכאן ששיעור החדירה של האינטרנט עומד על כ-14%.

הסקר, מגמות עולמיות באינטרנט, מסכם כ-40 אלף סקרי משנה המבוצעים בכ-27 מדינות בהן פועלת החברה. לפי נתוניה, שיעור הגולשים מהבית בישראל נאמד ב-1,850,595 - 36% איש. לדברי, ריצ'ארד גוסי, שניהל את הסקר מטעם נילסן, לכ-25% מבתי האב באירופה יש גישה לאינטרנט מהבית. המצב באסיה ובמדינות האוקינוס השקט טוב יותר - כ-33%. על פי הנתונים, לכ-50% מבתי האב בצפון אמריקה יש גישה לאינטרנט. לדברי גוסי, המצב עומד להשתנות: "אנו צופים שב-12 החודשים הקרובים יצטרפו 9% נוספים מאוכלוסיית אירופה וכ-12% מאוכלוסיית אסיה ומדינות האוקינוס השקט לאוכלוסיית גולשי האינטרנט בעולם".

מגזר נוסף שנבדק בסקר העולמי של נילסן עסק במגמות של המסחר האלקטרוני. מנתוני הסקר עולה, כי אחד מכל שישה גולשים בעולם גלש באינטרנט במהלך הרבעון הראשון של 2001 במטרה לקבל מידע על שירות או מוצר כלשהו, ואולם רק אחד מ-11 מהגולשים סיים את פעולת הבירור ברכישת המוצר דרך הרשת. גוסי ציין, כי אף מדינה עדיין לא הצליחה לגבור על הדומיננטיות האמריקאית בכל הקשור לרכישות מקוונות - בה 74% מהגולשים בחודש מבצעים רכישות וכ-30% מכלל הגולשים במדינה כבר רכשו מוצר באמצעות האינטרנט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ